Ženy v Brně bodovaly

Tým žen Lokomotiva-FOSFA Břeclav odjedl v neděli do Střelic, kde hraje své domácí utkání VK Moravská Slávia Brno. Brněnský tým vede tabulku krajského přeboru a byl v tomto dvojutkání favoritem. Břeclavské volejbalistky favorita překvapily vyrovnaným výkonem. První utkání začalo v deset hodin a bylo velice vyrovnané. Za stavu 2:2 na sety rozhodla o vítězích až zkrácená hra pátého setu. V ní Břeclavanky navázaly na výbornou hru ve čtvrtém setu a od začátku rozhodujícího setu si vytvořily bodový náskok, který udržely až do konce. Pátý set hostující tým vyhrál 15:12 a celý zápas 3:2. „Morenda“ tak zaznamenala první letošní porážku.

Druhý zápas byl také vyrovnaný. I v něm sahala Lokomotiva po bodovém zisku. Všechny sety se rozhodovaly až v koncovkách. Nejvíce mrzí Břeclavanky nepodařená koncovka třetího setu. Tento dramatický set nejprve hosté prohrávali 2:11. Postupně však bodové manko smazali a vytvořili si i setbol 25:24. Ten nedokázali proměnit a podlehli domácím těsně 26:28. Druhý zápas vyhrála domácí VK Moravská Slávia Brno 3:1.

Ženy Lokomotivy si po nejlepším výkonu sezóny odváží z Brna zasloužené dva body a v tabulce jim aktuálně patří třetí místo.

VK Moravská Slávia Brno : Lokomotiva-FOSFA Břeclav 2:3 (18,-19,20,-16,-12) a 3:1 (20,-24,26,18)