Ženy MSK posílí Rumunka Andreia Dodean

BŘECLAV (hý) – Prvním a druhým kolem začíná o víkendu extraliga stolních tenistek.

Přední český celek MSK ČP Břeclav Gumotex bude hrát v sobotu 20. září ve Vlašimi a v neděli 21. září v Praze na Nuslích. Očekává se, že si z víkendu přiveze dvě výhry, i když Vlašim může v domácím prostředí zlobit. V celku MSK se vedle Vivien Ellö a Anety Kučerové objeví nová tvář, kterou je Rumunka Andreia Dodean, sestra přední světové hráčky Daniely Dodean-Monteiro. Daniela je aktuálně osmnáctou hráčkou Evropy, Andreia, jejíž výkonnost je zatím velkou neznámou, svou zemi v nedávné minulosti nereprezentovala a proto na evropském žebříčku nefiguruje. Vlašim se bude spoléhat na zkušenosti Veroniky Polákové a na dravost juniorek Michaely Keroušové a Kateřiny Staré. Celek Nuslí staví svůj hráčský základ na zkušenostech Lenky Radnicové, Markéty Vondrákové a Kateřiny Vajcové.

K drobným posunům došlo i ve složení dalších extraligových družstev. Aktuální mistr ČR SKST Mart Hodonín bude nadále spoléhat na dvojici Kateřina Pěnkavová, Lenka Harabaszová, na třetí post se po mateřské dovolené vrací Alena Vachovcová, ligové šance jistě dostanou v méně obtížných utkáních juniorky Kmeťová, J. Novotná a Ilčíková. Místo Dubňan bude v novém extraligovém ročníku startovat celek MK Řeznovice, který je jakýmsi béčkem Hodonína. Jedničkou nově vzniklého týmu je Kristýna Mikulcová, s ní budou hrát další stolní tenistky, které herně dozrávaly v Hodoníně, Alexandra Pelcmanová, Barbora Kapounová a Denisa Pyskatá.

K favoritům extraligy bude vedle Hodonína a Břeclavi znovu patřit SK Frýdlant nad Ostravicí s Hanou Bartošovou, Karin Adámkovou a Dagmar Blaškovou. Spartak Hluk oznámil základní sestavu s Monikou Vybíralovou-Jančovou, Stanislavou Slezákovu a hrající trenérkou Andreou Botkovou, mladý tým má nováček soutěže Baník Havířov (Čechová, Petrovová, Sikorová), beze změn jsou SK Dobré (I. Pelcmanová, Konečná, D. Rozínková) i SVS Hradec Králové (Stachova, Mynářová, Truksová).

Třetí a čtvrté extraligové kolo je připraveno až po ME družstev a celostátních bodovacích turnajích mládeže v Ostravě a v Havířově na 17.-19. října.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …