Ganna Gaponova i na mistrovství světa ukázala, že je na závěr extraligových bojů dobře připravena. Foto: Jiří Holobrádek

Ženy MSK bojují o postup do finále

BŘECLAV – Mistrovství ČR družstev žen ve stolním tenisu otevírá své semifinále.

Střetnou se v něm obhájce mistrovského titulu MSK ČP Břeclav Gumotex s SK Frýdlant nad Ostravicí a vítěz základní části extraligy SKST Mart Hodonín s SK Dobré. Hodonín si své zápasy předehrává mimo stanovený program. První utkání s Dobrým odehraje již v pátek 9. května a odveta na stolech outsidera se bude hrát v neděli 11. května. Ženy MSK se drží plánovaného programu. V sobotu 10. května od 15 hodin nastoupí ve sportovní hale v Charvátské Nové Vsi proti ambicióznímu Frýdlantu. 

Svěřenkyně trenérky Marie Hrachové tvoří vyrovnaný tým vysoké sportovní výkonnosti, který je vždy nebezpečný. I když s Břeclaví v základní části soutěže prohrál 2:6 a 1:6, byly dílčí zápasy dost vyrovnané, a proto by nebylo radno Frýdlant podcenit. Jeho jedničkou je Hana Bartošová, hodně jistá hráčka, někdejší členka reprezentačního celku žen ČR, která si své sportovní dovednosti vyzkoušela i v polské nejvyšší soutěži. Vedle ní dorůstají ve zralé stolní tenistky juniorky Karin Adámková, Kateřina Tomanovská a Dagmar Blašková. Zejména Adámková, typická svou buldočí zarputilostí s využitím sendvičového potahu na bekhendu, je každé soupeřce nebezpečná. V poslední době se hodně zlepšila i Tomanovská, dříve spíše laxní, s oblibou hrající často ve vzdálené hrací zóně. Dostávala v základní části více příležitostí než Blašková, která studuje v Praze a nemá s Frýdlantem tak úzký kontakt. V každém případě je Frýdlant mnohem nebezpečnějším soupeřem než Dobré. Hodonín má finále prakticky jisté, Břeclav o ně bude muset zabojovat.

Do závěrečných bojů mistrovství ČR má MSK k dispozici osvědčenou dvojici Vivien Ellö a Ganna Gaponova. Na jaře je doplnila jednička Spartaku Hluk Aneta Kučerová, která má s hráčkami Frýdlantu i Hodonína zhruba vyváženou bilanci, zatímco dřívější trojka Veronika Tušlová na hráčky těchto dvou celků ještě výkonnostně nedorostla. Proto tíha výsledků těžkých utkání ležela na dvojici Ellö-Gaponova. Tušlová bude připravena vstoupit do hry z pozice čtyřky MSK. Po sobotě se semifinálová série mezi MSK a Frýdlantem přesune na sever Moravy, kde se bude v pondělí 12. května hrát odvetné utkání. A pokud by po něm byl stav nerozhodný 1:1, hrálo by se rozhodující třetí utkání o postup do finále ve středu 14. května znovu v Charvátské Nové Vsi.

Jaroslav Hýbner

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …