Ženy Lokomotivy-Fosfa Břeclav porazily svého městského soupeře

V sobotu na palubovce sportovní haly v Charvátské Nové Vsi bylo k vidění pokračování krajského přeboru ve volejbale žen. Domácí SK Duhovka Břeclav jako čtvrtý tým soutěže hostila druhý celek tabulky Lokomotivu-Fosfu Břeclav. Vstup do zápasu zvládla lépe Duhovka, která si v průběhu celého setu držela vedení a první set dovedla do vítězného konce. Od začátku druhého setu se obraz hry úplně změnil. Volejbalistky Lokomotivy přitvrdily na podání a držely svého hostitele pod trvalým tlakem. Vítězstvím 25:15 srovnaly stav setů na 1:1. Ve třetím setu pokračovaly ženy Lokomotivy ve výborném podání a soupeřkám dovolily uhrát jen 6 bodů. Podobně vypadal i čtvrtý set. Hráčky Lokomotivy se volejbalem dobře bavily a divákům předváděly rychlé útočné kombinace. Po zásluze tak vyhrály první duel dvou břeclavských týmů 3:1.

V odpoledním odvetném utkání mohli diváci vidět totožný průběh. Zápas měla opět pod kontrolou Lokomotiva. Jen třetí set se hostujícím volejbalistkám nepovedl. Do tohoto setu špatně vstoupily. Od začátku díky horšímu příjmu na soupeře ztrácely až 6 bodů. Tento rozdíl se jim podařil smazat, až v samotném závěru kdy šly do vedení 24:22. Po oboustranně bojovném výkonu měly více štěstí v dramatické koncovce domácí ženy a vyhrály 28:26. Poslední set byl opět v režii hostující Lokomotivy, která vyhrála 25:20 a do tabulky si připsala plný počet bodů. Tímto bodovým ziskem si upevnila svou druhou příčku v průběžném pořadí soutěže.

SK Duhovka Břeclav : Lokomotiva-Fosfa Břeclav 1:3 (21,-15,-6,-15) a 1:3 (-16,-20,26,-20)

Sestava Lokomotiva-FOSFA Břeclav:

nahrávačka Marie Backová, smečky Marika Tesařová, Šárka Rylichová, blokařky Anna Pavlovová, Lucia Elsner a Sabina Fikrová, univerzálka Monika Peterková a Daniela Valentová, libero týmu Tereza Macounová, trenér Ivan Rylich.

Juniorky jsou také druhé

Také Juniorky Lokomotivy odehrály své nedělní utkání na palubovce sportovní haly v Charvátské Nové Vsi. Tým Jožky Uhra hostil Volejbal Vyškov. Břeclavanky jako druhý celek tabulky byly v tomto utkání favoritem. V průběhu obou utkání potvrdily svou herní kvalitu a přesvědčivě vyhrály dvakrát 3:0. V průběžném pořadí krajského přeboru jim patří druhé místo a jsou těsně za vedoucím VK KP Brno. S tímto soupeřem se utkají příští týden na jeho palubovce v přímém souboji o čelo tabulky.

Lokomotiva-FOSFA Břeclav : Volejbal Vyškov 3:0 (17,11,12) a 3:0 (14,15,7)