Žena v tmavém oblečení si nedala říct

BŘECLAVSKO: Bez reflexního prvku je chodec pro řidiče mnohdy téměř neviditelný. 

Neosvětlení chodci jsou zejména v zimním počasí, kdy se brzy stmívá a častější jsou také mlhy, ve velkém nebezpečí. Riziko bývá mnohdy násobeno ještě tím, kdy je chodec pod vlivem alkoholu nebo drog. K takové události vyjížděli v noci na pondělí policisté na Břeclavsku. Ženy v tmavém oblečení si na poslední chvíli všimla řidička projíždějícího vozu mezi Břeclaví a Lanžhotem a upozornila na ni na lince 158. Policisté ženu vyhledali a chtěli po ní, aby komunikaci opustila. Jenže žena se chovala, jako by pokynům vůbec nerozuměla. Naopak naschvál vstupovala do středu silnice. Reálně tak hrozilo, že ji někdo srazí. Policistům tak nezbylo, než ženu pomocí donucovacích prostředků zajistit a převézt na služebnu. Proč se takto podivně chovala, bylo policistům jasnější po provedení testu na drogy. Tento byl totiž pozitivní na pervitin.

V souvislosti s tímto případem znovu připomínáme povinnost chodce mít na sobě při pohybu po komunikaci mimo obec reflexní prvek. Být viděn se však vyplatí i ve městě. Chovatelé psů by neměli s reflexními prvky zapomínat ani své čtyřnohé kamarády.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …