Milena Vágnerová v prodejně Zelený anděl s jedním z obrazů Blanky Banasikové. Foto: Jaroslav Švach

Zelený anděl propaguje zdravý životní styl

BŘECLAV – V pondělí 29. září byla zahájena v prostorách prodejny Zelený anděl  výstava mandal Blanky Banasikové.

Tato výstava do tohoto prostředí určitě patří, poněvadž mandala je kruhový či čtvercový obraz, který zlepšuje náladu, povznáší ducha, zlepšuje duševní vyrovnanost, fyzickou harmonii těla a podobně. Slovo mandala pochází ze sanskrtu a znamená bod, střed, posvátný rituální nebo magický kruh. V mandalách se potkává barva (ženská energie) a tvar (mužská energie). To vše utváří harmonický celek, který vám může pomoci znovu najít kontakt s působením léčivých sil, přinést duchovní a duševní klid a pomoci při zdravotních problémech.

Podobných výstav a přednášek, především ke zdravé výživě, chystá majitelka prodejny Milena Vágnerová více. „V minulosti jsem podnikala v jiném odvětví, stravovala jsem se převážně po restauracích, čímkoliv a kdy jsem měla čas. Začala jsem být obézní a přišly zdravotní potíže a nejen u mé osoby, ale i v rodině. Musela jsem užívat léky, a tak vznikl problém, který bylo nutno řešit. Radila jsem se s lékaři a ti mi jednoznačně doporučili změnit životní styl. Začala jsem se o tuto problematiku zajímat, vrátila jsem se k receptům po stařence a začala vařit, sbírat bylinky, zavařovat, dělat sirupy, čaje. Založily jsme s kamarádkami takzvaný Babinec, scházely jsme se, vyměňovaly recepty a zkušenosti. Nebudete tomu věřit, ale jsem opět úplně zdravá a tak štíhlá, jako snad nikdy před tím,“ popisuje svou cestu ke zdravé výživě. „A jak jsem se o zdravou výživu čím dál více zajímala, kontaktovala jsem výrobce zdravých potravin, objížděla různé trhy a výstavy zdravé výživy. A naopak lidé, kteří měli podobné problémy jako já, zase kontaktovali mne a to mi vnuklo myšlenku, začít se touto problematikou zabývat profesionálně. A tak jsem začala studovat, co nám v potravinách škodí, co naopak prospívá a po dohodě s partnerem Evženem Göndörem, jsme založili prodejnu Zelený anděl u parku v Břeclavi.

Jen v měsíci říjnu zde chystáme pět přednášek a to jak z oblasti zdravé výživy, tak i kulturní pořady a jiné společenské akce.  14. října kávy světa s ochutnávkou, 17. října zelená RAW strava, 21. října bezlepková strava a 31. října zelená RAW – vánoční pečivo. A budou další témata. Zdravý životní styl není jen jídlo, mělo by to být propojeno s kulturními a vzdělávacími aktivitami, příklad s pěknou hudbou, pěkným obrázkem, aby nám prostě bylo dobře. A poněvadž jsem se narodila a vyrůstala v Lanžhotě, mám vřelý vztah k lidovým tradicím a proto jsou u nás v obchodě vidět i různé krojové součásti a další věci.“

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den muzeí 2024

BŘECLAV / Městské muzeum a galaerie 18. 05. 2024 Na 18. května připadá tradičně Mezinárodní …