Žebříčková kuriozita – čtyři hráčky na 1. místě

BRNO – Nezvyklý pohled skýtá pořadí nejlepších stolních tenistek Jihomoravského kraje na krajských žebříčcích za sezonu 2013-2014. Hned čtyřem hráčkám patří první příčka žebříčku.

Žebříček tak potvrzuje suverenitu a zároveň vyrovnanost hráček dvou nejlepších českých celků SKST Mart Hodonín a MSK ČP Břeclav Gumotex. Oficiálně první je Lenka Harabaszová (Hodonín), která byla v roce 2012 členkou mistrovského týmu MSK. Její současná spoluhráčka Kateřina Pěnkavová odehrála menší počet utkání, a proto figuruje mezi neklasifikovanými, stejně jako obě opory Břeclavi Vivien Ellö a Ganna Gaponova, které jsou cizími státními příslušnicemi. Všechny tři jsou klasifikovány jako první z nezařazených. 

Další hráčky Břeclavi také promluvily do pořadí na předních místech. Čtvrtá v kraji je Aneta Kučerová, odchovankyně Spartaku Hluk, která v závěru extraligy a v play off o titul mistra ČR 2014 po svém přestupu do Břeclavi výrazně zvedla sílu obhájce mistrovského titulu. Osmou hráčkou kraje je Veronika Tušlová, přední česká juniorka, která nabírala cenné zkušenosti v průběhu základní části extraligy. Dobrými výsledky se prezentovala Nikita Petrovová, která v době potřeby doplnění hráčského kádru pomohla k dobrým výsledkům MSK. Patří jí páté místo mezi neklasifikovanými. Postavení dalších hráček Břeclavska na krajském žebříčku žen: 31.-40. K. Malíková (MSK) a Šíblová (Kobylí), 41.-50. Vašíčková, M. Vintrlíková (obě MSK) a A. Halasová (Šitbořice), 51.-60. Dvořáčková (Vranovice) a Koberová (MSK), mezi neklasifikovanými 31.-40. Cerovská, 41.-50. A. Malíková a Růžičková (všechny MSK).

V kategorii mužů jsou pozice hráčů Břeclavska skromnější. Nejlepší dva, Filip Štofka (Lanžhot) a Petr Hoferik (Hustopeče) otevírají až čtvrtou desítku na 31. a 32.místě, 44. příčka žebříčku patří Zdeňku Darmovzalovi (Lanžhot), 46.-47. Janu Vašíčkovi (MSK) a 50. je Michal Koníček (Lanžhot). Do stovky nejlepších hráčů Jihomoravského kraje se vešli ještě Obešlo, Jan Mocek (oba Kobylí, 71.-80.), Volek a Milan Mocek (oba Kobylí, 91.-100.). Pořadí vede Luboš Dudík (Blansko) před Petrem Bízou (MS Brno) a Liborem Vaculovičem (SKST Hodonín). V popředí žebříčku jsou nejčastěji vidět hráči KST Blansko a Moravské Slávie Brno.

Jaroslav Hýbner

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Fosfa a.s. spustila projekt FAIR PLAY

FosfaSport Vyústěním podpory sportovních klubů z Břeclavi a okolí společností Fosfa bylo založení zastřešujícího projektu FOSFA …