Pondělí , 15 Červenec 2024

Zebra se za Tebe nerozhlédne!

BŘECLAVSKO: Dohlížíme na školáky, aby se správně pohybovali v dopravě.

Břeclavsko – Prázdniny skončily a děti opět začaly chodit do školy. Od pondělí 2. září odstartovala již tradičně preventivní akce  „Zebra se za Tebe nerozhlédne“. Policisté v blízkosti škol dohlíží na to, aby žáci správně a bez problémů přecházeli vozovku.

Vzhledem k tomu, že projekt „Zebra se za Tebe nerozhlédne“, je zaměřen především na menší školáky, navštívili jsme včera s kolegy z dopravního inspektorátu děti u Základní školy Kupkova na ulici Sovadinova v Břeclavi. Zdůraznili jsme jim dodržování zásad správného přecházení a věříme, že si vezmou ponaučení k srdci. Také jsme zkontrolovali některé školáky, kteří do školy přijížděli na kole. Upozornili jsme je zejména na povinné vybavení jízdního kola a na nezbytnost – mít při jízdě řádně nasazenou přilbu.

Chtěli bychom touto cestou apelovat i na řidiče motorových vozidel – buďte více ostražití a ohleduplní zejména k dětem, které mohou být při nástupu do školních lavic více roztěkané. A na závěr nám nezbývá nic jiného, než školákům popřát do nového školního roku hodně úspěchů a věřit, že i v dopravě zvládnou vše bez úrazů a kolizí.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …