il.foto: velkebilovice.cz

Ze sklepa do sklepa se půjde se „slípkou“

VELKÉ BÍLOVICE (juh) – Největší ochutnávka vín letošního roku čeká na návštěvníky 10. ročníku Ze sklepa do sklepa ve Velkých Bílovicích v sobotu 28. března.

Na padesát vinařských sklepů se otevře v jediný den milovníkům vína a nabídne to nejlepší ze své úrody. Stovky vytříbených červených, bílých i růžových vín, s přívlastky i bez, vyznačující se vynikající chutí a vůní si lze vychutnat vždy jen jednou na této akci. Putování za skvělými víny po Velkých Bílovicích dokreslí neopakovatelná atmosféra největší vinařské obce u nás, tóny tradiční cimbálové muziky,  ale i dokonalá organizace. Navíc si každý návštěvník odtud odveze vína dle vlastního výběru v hodnotě 600 korun. V uplynulém roce si nenechalo zážitek Ze sklepa do sklepa ujít 5,5 tisíce lidí.

Každý návštěvník akce Ze sklepa do sklepa obdrží již při svém vstupu skleničku, katalog zúčastněných vinařů na akci s mapou, kapsičku na krk s logem „slípky“ – jak se v Bílovicích říká slepici, a další nutné vybavení, bez kterého se nelze obejít. Samozřejmostí je volná degustace vín v padesáti sklepech, pro přemisťování mezi vinařskými oblastmi mohou návštěvníci využít zdarma pendlující autobusy. Ty budou mít i časovou návaznost na vlakové meziměstské spoje.

Cena vstupenky na osobu je 1 100 korun (v ceně vstupenky je degustace a nákup vína v hodnotě 600 korun, dále kapsička, sklenička, katalog, mapa, propiska, kulturní program, doprava, voda).

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …