„Že Opavě nešly přesilovky? To jsem ocenil nejvíc já,“ uznal třikrát vyloučený Patrik Medřický

Břeclav – V Opavě minulý týden byl po obou brankářích nejvýraznějším hráčem utkání. Člen třetího útoku Lvů Patrik Medřický si musel v průběhu zápasu vytrpět tři menší tresty, které ale domácí Slezan nepotrestal. Téměř minutu před koncem pak zůstal před Šafránkem sám a několik dorážek mu stačilo k tomu, aby zaznamenal jedinou branku zápasu. Pro třiadvacetiletého útočníka, který si u Lvů kroutí už třetí sezonu, to byla třetí branka v sezoně.

Lvi v závěru utkání nevyužili klasickou přesilovku, ale tlak vzniklý po ní trval. Toho hokejisté v modrožlutém využili. „Usadili jsme se v útočném pásmu, Ondra Kubáč mi to skvěle prohodil přes obránce. Byl jsem sám před brankářem a asi na čtyřikrát jsem to procpal za něj, ani upřímně nevím jak, protože jsem dostál ránu od opavského obránce,“ popisoval rozhodující trefu sám autor.

Protože dvě třetiny nepadla ani jedna branka, dalo se tušit, že rozhodne jediná chyb, jedna trefa. „Všichni jsme tušili, že to bude o jednom gólu. Já osobně už jsem spíše čekal, že se rozhodne až prodloužení, hra byla v závěru totiž docela opatrná a obě mužstva nechtěla inkasovat,“ tvrdil Medřický.

Gólových šancí bylo v zápase víc, ale branka ne a ne přijít. „Přesilovek jsme neměli málo, ale nějak moc se nám nedařily. Stejně jako Opavě, což jsem hlavně já na trestné uvítal. Přesto to nebylo utkání chudé na šance, oba gólmani ukázali své kvality,“ pochválil na dálku maskované muže odchovanec kladenského hokeje, který byl během zápasu třikrát potrestaný.

„Byl jsem na sebe hodně naštvaný. Všechno to byly fauly hokejkou. Dvakrát mi soupeř našlápl hokejku,tam nebylo o čem diskutovat, jednou jsem šel za hákování, které mi přišlo dost přísné. Po třetím trestu už jsem začal cítit trochu bezmoc, že každý druhý souboj končí trestem. Radek Haman mě ale uklidňoval, že se to prostě stává. A nakonec jsem aspoň jedinou brankou pomohl týmu k výhře, z čehož mam obrovskou radost,“ poznamenal s úlevou Medřický.

Když 62 sekund před koncem vybuchla střídačka Břeclavanů nadšením, ještě nebyl vyhráno. „Při rozdílovém gólu minutu před koncem bylo jasné, že byla radost i úleva velká, soupeř byl rázem jako opařený. Na konci to ale zkusili ještě v šesti hráčích bez brankáře. Kluci, co byli v tu chvíli na ledě, to ale zkušeně zvládli. Hlavní jsou tři body z venku, i když po fotbalovém vítězství,“ dodal Medřický.

Autor: Martin Daneš

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …