Il.foto:kingzaba.rajce.idnes

Závěrečná prohra nic neřešila

MSK Břeclav A – 1. SC Prostějov 0:2 (0:2)

BŘECLAV (hý) – Fotbalisté MSK Břeclav mohli v posledním kole Moravskoslezské ligy hrát před vlastními příznivci už v poklidu.

Svou třetiligovou příslušnost si zajistili v předposledním kole výhrou 2:1 v Zábřehu a trenér Karel Bečka tak mohl dát příležitost širšímu spektru hráčů. „Šanci dostali další mladí hráči i ti členové širšího áčka, kteří nebyli až tolik vytěžovaní. Překvapivě mě někteří z nich přesvědčili o tom, že budou v budoucnu schopni úspěšně v této vysoké soutěži startovat,“ uvedl trenér Břeclavi k nominaci na zápas, který byl na žádost soupeře hrán již ve středu 11. června.

Zatímco v minulém kole stačilo Břeclavi k vítězství a třem bodům zužitkovat dvě ze tří gólových šancí, tentokrát byl stejně úspěšný Prostějov. V prvním poločase se dostal ke dvěma gólovým střelám a obě skončily za zády Miroslava Mrkvici, který tentokrát zastoupil Lukáše Prokopa. Třetí šanci Prostějova zastavil brankář MSK ještě před střeleckým pokusem včasným vyběhnutím. Na druhé straně měli domácí fotbalisté více ze hry, ale střelecky se neprosadili. Jedovatou střelu Pavla Lapeše vyrazil jemným dotykem prstů brankář hostí, ve 22. minutě si na míč nesáhl, ale ostrý projektil z kopačky Lucase Carvalha skončil jen na tyči.

Ve druhé půli došlo na obou stranách k většímu počtu střídání, i kvůli velkému horku. Domácí hráči chtěli skóre upravit a nejblíže k tomu měli Stange da Silveira a Patrik Levčík. Oba však nedokázali v dobré pozici z blízkosti úspěšně dotlačit míč do branky. V závěru se do útočení zapojil i stoper Ondřej Lysoněk, dostal se ke střele přímo z voleje a jeho míč šel těsně mimo.

MSK: Mrkvica – Šilinger (55. Levčík), Hloch, Lysoněk, Benetka – Netopilík (46. Šenk), Simandl, Paděra, Carvalho (64. Wallisch) – da Silveira (46. Sasínek), Lapeš (46. Jurčík).

Skvělá zpráva! Národní tým do 18 let chystá přípravu na nadcházející MS ve Finsku. Pozvánku …