Aneta Kučerová

Závěrečná čtyřhra potvrdila výhru

MK Řeznovice – MSK Gumotex Břeclav 4:6

MORAVSKÝ KRUMLOV (jh) – Stolní tenistky MSK Gumotex Břeclav mají za sebou již šestnáct z osmnácti utkání základní části extraligy 2014-2015.

V pátek nastoupily proti nováčkovi soutěže MK Řeznovice, který si vede nad očekávání dobře, držel se dlouho hned za elitní trojicí na čtvrtém místě tabulky nejvyšší domácí soutěže. Navíc celek MSK postrádal svou trojku Andreiu Dodean, a tak celá tíha výsledku utkání ležela na dvojici Vivien Ellö, Aneta Kučerová, které doplnila odchovankyně klubu, mladší žákyně Klára Koberová. Z tohoto pohledu je nutno výhru Břeclavi 6:4 brát jako úspěch a potvrzení kvalit čtyřnásobného mistra ČR.

Kapitáni obou celků udělali nečekané přesuny v sestavách, a tak obě jedničky nastoupily na nejslabších místech a střetly se až za stavu 4:4. „Aneta začala špatně, první zápas s Mikulcovou prohrála výrazným rozdílem a kromě druhého setu neměla co hrát,“ popisuje úvodní dvouhru kouč MSK Petr Nedoma. Následně musela Ellö čelit odvážné, až riskantní hře přední české juniorky Kapounové, která na ni dokázala uhrát dva sety a až v tom posledním se jí extraligová jednička bodově výrazně vzdálila.

Očekávané tři body Řeznovic přes Koberovou přivedly domácí celek až ke čtvrtému bodu a k remíze mu chyběl již jen jediný úspěch. Síla MSK se ale projevila v dalším průběhu hry, Řeznovicím již další bod nepřipustil a dovedl utkání do vítězného konce.

Kučerová se po porážce od Mikulcové otřepala a s Kapounovou hrála jak vyměněná. Veledůležitý byl její třetí duel s A. Pelcmanovou. „Aneta vedla 1:0 na sety a 8:4, vše se zdálo být jasné. Set ale prohrála a začalo drama, násobené chybami z přehnaného herního důrazu. V páté sadě ještě prohrávala 2:5, pak ale zvládla bravurně závěr a vytvořila tak prostor pro naše celkové vítězství,“ rozebírá Petr Nedoma důležitý moment těžkého utkání.

Ellö pokračovala ve své bezchybné extraligové bilanci, po boji s Kapounovou vyřídila hladce ve čtyřech setech Pelcmanovou a na závěr s nadhledem porazila 3:0 Mikulcovou. Její úspěšná bilance narostla na 43:0.

Potřetí se tak ženy MSK dostaly až k závěrečné čtyřhře, která se hraje jen za stavu 5:4. Poprvé s Frýdlantem po ní Ellö s Kučerovou dosáhly díky výhře na remízu 5:5, podruhé s Hradcem Králové neuspěly a přišla první porážka v probíhajícím extraligovém ročníku (4:6), nyní po dobrém výkonu úspěch ve čtyřhře přinesl těsné vítězství 6:4 a potvrzení vedoucího postavení Břeclavi v tabulce. „Ve čtyřhře jsme byli výrazně lepší na příjmu a více aktivní v útoku, nemohlo se nic stát,“ uzavírá Petr Nedoma svůj komentář k dalšímu extraligovému utkání stolních tenistek MSK Gumotex Břeclav.

Poslední dvě utkání základní části extraligy odehrají stolní tenistky MSK na stolech soupeřů. V pátek 20. března budou hrát v Hluku, v sobotu 21. března je čeká souboj o první místo v Hodoníně.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

70 let volejbalu na Lokomotivě si připomněly také žákyně z osmi klubů Jižní Moravy

BŘECLAV V sobotu 13. 4. 2024 se uskutečnil k příležitosti oslav sedmdesátého výročí vzniku volejbalového …