Zastupitelé podpořili dětské centrum Mrňouskové

MIKULOV (kř) – Mikulovští zastupitelé na svém posledním zasedání podpořili nově vznikající soukromou aktivitu maminek, které se rozhodly založit dětské centrum Mrňouskové.

To bude po prázdninách fungovat v budově bývalého Klubu seniorů na ulici Svobody, které město k tomuto účelu iniciátorkám centra, Darině Baránkové a Markétě Němcové, pronajme. Centrum Mrňouskové bude určeno pro děti od dvou do pěti let.

„Děti zde budou moci bývat pravidelně na celodenní docházku nebo i na pár hodin. Vše záleží na maminkách, jak budou potřebovat pohlídat své ratolesti,“ řekla Markéta Němcová. V nově vznikajícím centru chtějí maminky také pořádat různé vzdělávací aktivity, kurzy a školení zaměřené na výchovu a práci s malými dětmi.

Podnikatelský záměr obou žen tak chce vyjít vstříc rodičům, kteří jsou zaměstnaní nebo se naopak chtějí vrátit rychleji do zaměstnání a dítě se jim nepodařilo umístnit do mateřské školky, ale také pro rodiče, kteří hledají krátkodobé hlídání. „Když bude maminka potřebovat jít k lékaři, nakoupit si či zajít na různé pochůzky a schůzky, tak může k nám své dítě přivést a my se o něj postaráme,“ dodala Darina Baránková. Centrum by mělo být otevřené od pondělí do pátku od 6.30 do 16.30 hodin a hrát by si zde mohlo až pětadvacet dětí.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Živá hudba U Zajíce – The Gardeners

MIKULOV / Zahrádka U Zajíce, Náměstí 3 sobota 1. 6. 2024 ve 20 hodin Acoustic-pop …