Foto Jan Dvořák: Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy.

Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy v Boleradickém divadle

Boleradice – V nastávajícím víkendu si příznivci a milovníci boleradického divadla, jediné vesnické divadelní scény s pravidelným programem v regionu Jižní Moravy, přijdou opět na své.

V pátek a v sobotu uvádí Divadlo Boleradice další reprízy čertovské komedie pro dospělé – Zapeklitá komedie aneb Kdosi brousí nad Paďousy. „Letos na jaře jsme s ní zúčastnili přehlídky Hanácký divadelní máj v Němčicích nad Hanou a porota nás ocenila nejen cenami za jednotlivé herecké výkony ale také pro nás prestižním postupem na Národní přehlídku venkovských amatérských souborů ve Vysokém nad Jizerou. Na přehlídku se pečlivě připravujeme, to mohou posoudit domácí diváci ještě tento týden v pátek a sobotu. Pak máme ještě jednu zkoušku a odjíždíme rovnou do Vysokého“, sděluje Alena Chalupová režisérka souboru. Na Národní přehlídce nejsou boleradičtí žádní nováčci – na svém kontě mají už osmnáct účastí a desítky ocenění hereckých výkonů i celého souboru.

„Letošní podzim u nás je vlastně tak trošku pohádkový: uvádíme pro dospělé čertovskou Zapeklitou komedii a pro děti Popelku od naší divadelní omladiny, která měla premiéru letos v květnu. To nám asi nestačilo a tak jsme připravili ještě sváteční adventní program s názvem Půjdem spolu do Betléma, jehož součástí bude příběh o putování pastýřů sestavený podle starých lidových her“, zve do divadla předsedkyně souboru a současně režisérka pohádky o Popelce Iva Kahounová.

V letošní sezóně boleradičtí zařadili i novinku. Přihlásili se do celoevropské akce Theatre Night v sobotu 15. listopadu. V tento den budou mít diváci možnost nejen shlédnout hned dvě divadelní představení, ale také se podívat do zákulisí divadla. Navíc pro malé návštěvníky je připraven i doprovodný program.

Tak jako každý rok i letos si mohou diváci vybrat ze dvou řad předplatného: Jarní předplatné a Rodiče s dětmi do divadla. Jarní předplatné je pět představení určených pro dospělé diváky. Druhá řada předplatného, jak název napovídá, je určena pro malé diváky a jejich rodiče. V programu divadla jsou především kvalitní amatérské soubory z celé republiky. Pravidelně hostuje v Boleradicích i vídeňský soubor Vlastenecká omladina. Letos přijedou na konci listopadu s konverzační komedií Marca Camelottiho Dva na kanapi. Podrobnosti o programu divadla i s možností rezervace najdete na www.boleradice-divadlo.cz

Ing. Jiří Janda, Divadelní spolek bratří Mrštíků

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …