Zapaska v Piksle představí nové cd Kontur

Břeclav – Ukrajinské electro – acustic lo-fi duo Zapaska podruhé vystoupí v Piksle. Jestli se vám líbil páteční koncert kapely Dva, nebo slovenská kapela Longital, nebudete zklamáni.

Zapaska je elektro-akustické indie-pop duo založené v roce 2009 na Ukrajině. Yana Shpachynska a Pavlo Nechytajlo vytváří svou hudbu tradičními nástroji s pomocí elektroniky. Jedná se o typickou ukrajinskou melodiku s vlivy rocku, hip-hopu, folktroniky či bluesu.

Od svého vzniku vydali dvě EP: v roce 2010 Lanka a rok poté Translitom.V březnu letošního roku jim vyšlo nové CD Kontur, které ve středu pokřtí v Bratislavě. Od podzimu 2011 koncertují nejen na Ukrajině, ale také v zahraničí a účastní se mnoha festivalů. Duo své publikum neustále překvapuje a vyvíjí zvuk i živá vystoupení.

Oba členové hrají i v jiných kapelách, ale až v Zapaska dostali dostatek prostoru pro své ambice a vlastní tvorbu. Toto alternativní duo je opravdovým unikátem. Vrstvení jednotlivých kytarových smyček Yany s Pavlovým doprovodem na tahací či foukací harmoniku, kalimbu, rebeb a plno dalších nástrojů je jedinečným zážitkem.
Jestli se vám líbil páteční koncert kapely Dva, nebo slovenská kapela Longital, nebudete zklamáni. Je to naprosto stejná krevní skupina, jenom z jiného státu. A třeba nám někdo konečně povypráví, jak to na té Ukrajině vypadá..

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

DEN DĚTÍ NEJEN S LETADLY

VELKÉ PAVLOVICE / Letiště Velké Pavlovice Sobota 25. května 2024, zahájení v 9.00 hodin (akce …