Žákyně Lokomotivy Fosfa Břeclav si upevnily vedoucí postavení v soutěži

Šestým kolem pokračoval v sobotu krajský přebor ve volejbale žákyň. Břeclavská sportovní hala na Lokomotivě hostila turnaj první skupiny krajského přeboru. Volejbalistky domácí Lokomotivy Fosfa Břeclav nastupovaly do tohoto kola jako vedoucí tým soutěže s tříbodovým náskokem na druhé Znojmo. A právě Znojmo bylo jejich prvním sobotním soupeřem. Zápas prvního s druhým nabídne vždy pěkný volejbal s množstvím dramatických okamžiků. Ten divácky nejzajímavější se odehrál v koncovce prvního setu. Břeclav si vypracovala dobrý náskok a měla několik setbolů za stavu 24:20. Znojmu se podařilo vyrovnat a bojovalo se o každý bod. Nakonec měla více herního štěstí Lokomotiva a první set vyhrála 29:27. V druhém setu a v dalších zápasech břeclavské volejbalistky už dominovaly. Všechny své sobotní zápasy vyhrály 2:0 a svůj náskok v čele krajského přeboru navýšily na pět bodů.

Přehled výsledků:
Lokomotiva Fosfa Břeclav – VK PFN Znojmo 2:0 (27,16)
Lokomotiva Fosfa Břeclav – TJ Sokol Brno 2:0 (15,9)
Lokomotiva Fosfa Břeclav – TJ Junior Brno 2:0 (14,10)

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …