MSK BŘECLAV - LÍŠEŇ 1:1. Páteční třetiligové utkání skončilo bez vítěze. Na snímku likviduje břeclavský brankář Lukáš Prokop v závěru utkání jednu ze šancí soupeře. Foto: Jaroslav Kicl

Zahozené šance se jim vymstily

Městský sportovní klub Břeclav – SK Líšeň 1:1 (0:0)

BŘECLAV – Kdyby Břeclav v prvním poločase proměnila své šance, mohla se radovat z jasné výhry. Jenže nakonec se strachovala i o remízu.

Přestože oba týmy potřebují body jako sůl, začal zápas dost vlažně. Hosté působili ospalým dojmem a někteří hráči domácího týmu na tom byli podobně. Naštěstí ne všichni, a tak si MSK především zásluhou aktivního Simandla vytvořil několik dobrých gólových příležitostí. Jenže zakončení bylo žalostné. Ve 22. minutě šel po Simandlově přihrávce Lapeš sám na brankáře Líšně, ale ten jeho pokus zmařil. V 41. minutě se Kunc pokusil o nůžky, ale málem zranil sebe i obránce, který stál za ním. Ve 45. minutě šel na brankáře sám od půlky Zezula, ale rozhodl se pro střelu už před vápnem a brankář Veselý ji zlikvidoval. Hosté vystřelili na branku Prokopa jen jednou, ve 43. minutě břeclavský gólman bez problémů chytil trestný kop Kršky.

Také po přestávce byli aktivnějším týmem domácí, jenže v 55. minutě přišla nečekaná komplikace. Dobšíček ve vápně chtěl přenechat míč brankáři, když se kolem něj prohnal dlouhonohý Fall a pohodlně otevřel skóre. Břeclav se z šoku rychle otřepala a získala převahu, kterou v 75. přetavil vy vyrovnávací gól střídající Antonín Horváth, když po centru hlavičkou přeloboval brankáře. Kdo čekal závěrečný nápor MSK, ten se nedočkal. Hosté se najednou probudili a tlačili se před branku MSK. Po trestném kopu čtyřicátníka Dostálka se k míči dostal Fall, ale Prokop mu šanci zmařil. Situaci domácích ještě zkomplikovala druhá žlutá a vyloučení Dvořáka. Největší šanci na rozhodnutí měl Dostálek, ale Prokop jeho ránu vyrazil. Zápas tak skončil dělbou bodů, která neuspokojila nikoho.

MSK: Prokop – Dobšíček, Dvořák, Šenk, Hloch – Kugler (56. Jurčík), Simandl, Paděra, Lapeš (65. Horváth) – Kunc (89. Tcybrov), Zezula. Trenér Karel Bečka.