Zadrželi jsme manželský pár

BŘECLAVSKO: Řidič vykradeného nákladního auta pohotově reagoval.

Břeclavsko – Na začátku tohoto týdne přijalo operační středisko na tísňové lince 158 oznámení od řidiče nákladního vozidla. Ten se měl vydat v noci na cestu do zahraničí, ovšem při příchodu k autu, které měl zaparkované v Rakvicích, byl nemile překvapen. Zahlédl totiž dvojici pohybující se právě u jeho náklaďáku. O tom, že se zde děje něco nekalého, nasvědčoval rychlý odjezd obou aktérů z místa. Domněnka, že se kolem auta potulovali zloději, se brzy potvrdila. Řidič zjistil, že má poškozený zámek dveří, rozřízlou plachtu návěsu a chyběly mu obě autobaterie.

Díky tomu, že celou událost okamžitě nahlásil a popsal ujíždějící vozidlo, netrvalo dlouho a osádka vozu, kterou tvořil mladší manželský pár, skončila na policejní stanici. Během šetření vyšlo najevo, že tato krádež nebude jediná a dvojice se bude zpovídat i z dalšího protiprávního jednání.

Vyšetřovatel zahájil trestní stíhání a viní oba nejen z popsané krádeže, ale navíc také z odcizení baterií z nákladních vozidel, které zmizely v listopadu z obce Kobylí a Vrbice. Vzniklá škoda přesahuje částku 20 tisíc korun. Kromě toho, je muž podezřelý z dalšího prohřešku. Sedl za volant i přesto, že má vyslovený zákaz řízení. K uvedené události lze dodat, že stíhání obou je vedeno na svobodě. Jako motiv manželé uvedli, že si potřebovali zlepšit finanční situaci.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Muzejní noc – Břeclav 90´

BŘECLAV / park u nádraží 26. května od 17 hodin Městské muzeum a galerie Břeclav …