il.foto

Začíná fašankové veselí. Hustopečský masopust je už tuto sobotu. Fašanková obchůzka je i v Bavorech a Klentnici

I když masopustní neděle, protože je to pohyblivý svátek, letos vychází na 15.února, slavit se začíná již tento víkend. V Hustopečích tradičním sobotním masopustem na Turhandlích a v Bavorech a Klentnici fašankovými obchůzkami.

Hustopeče – Rozpustilý rej maškar, domácí zabijačka, pohostinní vinaři, muzika i svérázný vypravěč Franta Uher z Lanžhota. To jsou lákadla Hustopečského masopustu. Sedmý ročník tradiční lidové veselice vypukne už tuto sobotu 7. února 2015 ve vinařské ulici Na Hradbách v Hustopečích. Začátek je v 10 hodin, průvod masek se uskuteční o půl hodiny později. V pravé poledne se otevřou sklepy místních vinařů a odstartuje tak ochutnávka vín. Vstup a zabijačková polévka jsou zdarma.

Program:
10.00 hod začátek uvedený lidovým vypravěčem Frantou Uhrem
10.15 hod tradiční zabíjačka
10.30 hod průvod masek
11.45 hod dobročinná tombola aukce vín od místních vinařů
12.00 hod otevírání sklepů – košt místních vín (do 19.00hod)

Po celou dobu budete mít možnost zakoupení zabijačkových specialit.I v tomto ročníku bude výtěžek z prodeje skleniček, dobrovolného příspěvku na polévku, tomboly a dobročinné aukce věnován na dobročinné účely. Více o masopustu se dozvíte na stránkách pořadatelů www.hustopecskymasopust.cz

-sed-

Bavory – V sobotu 7.2.2015 se koná „Fašanková obchůzka“. Srdečně zveme všechny, kteří mají rádi srandu, veselí a přidají se do maškarního průvodu. Vychází se ve 12 hodin od sálu v Bavorech.

Klentnice – Spolek klentnických žen vás zve na Fašankovou obchůzku s večerní zábavou. Obchůzka začíná o půl druhé na dolním konci. Večer se uskuteční taneční zábava nejen pro masky v sále místního hostince. Začátek je v osm hodin večer.K tanci zahraje skupina Oldies band z Brna.Takže, vypněte v sobotu doma elektroniku a přijďte se pobavit se svými sousedy.

fašank klentnice

masopust_2014v1.cdr

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Mezinárodní den Romů

BŘECLAV / městský park vedle pavilonu 8. 4. 2024 / 15:00 – 19:00 Aven šunen- …