Žáci ZUŠ pomohou Veronice

MIKULOV (js) – Žáci a učitelé Základní umělecké školy Mikulov pořádají v pondělí 13. dubna benefiční koncert na podporu léčby pětileté Veroniky Gožďálové.

Dívka od narození trpí dětskou mozkovou obrnou a tato diagnóza ji omezuje v životě normálního zdravého dítěte a ani prognóza do budoucnosti není nijak optimistická. Není však beznadějná. Proto Verunka se svými rodiči od narození jezdí na rehabilitace, navštěvuje Dětské rehabilitační centrum Medvídek, kde cvičí, má zde logopedickou péči, absolvuje canisterapii i muzikoterapii. Jindy dojíždějí na hipoterapii, ergoterapii, logopedii a plavání v bazénu. Časté jsou i jejich pobyty v Poradně rané péče Dorea, několikrát ročně pobývají v Dětské léčebně pohybových poruch v Boskovicích, v Dětském rehabilitačním centru Pavučinka v Šumperku, dlouhé týdny tráví v lázních Klimkovice a v Praze na neurorehabilitační klinice Axon. To vše vyžaduje vedle pevných nervů a spousty času i nemálo finančních prostředků.
„Rozhodli jsme se pomoci tak, jak je v našich silách a možnostech, a připravili jsme proto benefiční koncert,“ říká ředitel školy Jiří Vrbka. Vystoupení žáků pod vedením Václava Peši začne přesně v 17.17 hod. a výtěžek z dobrovolného vstupného půjde na konto rodičů malé Veroniky.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Autorské čtení

BŘECLAV / Městská knihovna Břeclav úterý 23.4.2024/ 17:00  MUDr. Danuše Dedková bude povídat o městě na …