Týmy pracovaly například na ovládání počítače myšlenkou, dálkovém řízení modelu auta mobilním telefonem nebo výrobě elektrické energie. Foto: Lidka Pavlovová

Žáci elektrotechnici a strojaři si hráli s technikou

BŘECLAV (gal) – Minulý týden proběhla v Domě školství v Břeclavi přehlídka žákovských projektů s podtitulem Hrajeme si s technikou.

Na dvoudenní akci byly žáky oborů elektrotechnika a strojírenství ze Střední průmyslové školy Edvarda Beneše a Obchodní akademie Břeclav prezentovány projekty, kterými se v uplynulých dvou letech žáci zabývali v rámci projektu Učíme se pro praxi.  Celý projekt byl financovaný z ESF a státního rozpočtu České republiky.

Cílem přehlídky tvůrčí práce studentů bylo ukázat spolužákům, žákům ze středních škol, žákům základních škol a široké veřejnosti, co je dnešní součástí výuky na technických oborech a jaké možnosti dnes přináší rozvoj komunikačních technologií při studiu na odborné technické škole.

Akci navštívilo několik základních škol, zástupci břeclavských firem, zástupci VUT Brno, města Břeclav a další zájemci z řad veřejnosti. Všechny návštěvy hodnotily velmi kladně vystavené projekty a mnohdy byly i překvapeny vysokou kvalitou studentských projektů.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Aktivity nebyly pohádkově ziskové

Z regionu: Muž z Brněnska ztratil běhen během půl roku skoro dva milióny korun.  Půl …