il.foto:msk.břeclav.cz

Začala série přípravných zápasů fotbalistů MSK, zahájili ji porážkou

 

Zbrojovka Brno junioři-MSK Břeclav 3:1 (0:1)

Břeclav – 12.ledna zahájili fotbalisté třetiligového celku mužů MSK Břeclav tréninky před jarní částí mistrovské soutěže. Příprava, v níž je zkoušena řada potenciálních nových hráčů klubu, je prošpikována přátelskými zápasy, v nichž si trenér Karel Bečka ověřuje schopnosti nováčků a postupně bude nejlepší z nich zabudovávat do herního projevu družstva. První přípravný zápas hráli muži MSK v Brně proti juniorce Zbrojovky a prohráli v něm 1:3, po vyhraném poločasu 1:0.

„V prvním poločasu jsme na hřišti měli to nejlepší, co bylo aktuálně k dispozici. Hra byla vyrovnaná, soupeře jsme do ničeho vážnějšího nepustili a sami jsme vstřelili branku. Po rohovém kopu Pavla Simandla skóroval hlavou Ivan Dvořák. A měli jsme ještě další dvě, tři šance, kterým chyběly jen přesnější finální přihrávky Antonína Horvátha na Tomáše Pospiše, který byl ve vyložených střeleckých příležitostech,“ popisuje průběh první půle trenér Bečka.

Do druhého poločasu svou sestavu Břeclav výrazně pozměnila, do hry se dostalo šest zkoušených hráčů. To se pochopitelně na herním projevu hostí projevilo. Hra již tak vyrovnaná nebyla, ale přesto se naskytly dobré šance ke skórování. Simandl nastřelil z trestného kopu tyč, Ondřej Paděra poslal míč do břevna a za stavu 1:1 chytil brankář Zbrojovky Simandlovi penaltu. Míč šel k tyči, brankář vystihl směr střely a vytlačil ji do zázemí.

„Až po polovině druhé půle nabyla Zbrojovka převahy, využila našich chyb a obrátila výsledek zápasu, když gól na 1:3 padl v poslední minutě. Hráli jsme s kvalitním soupeřem, vždyť junioři Zbrojovky patří k nejlepším celkům nejvyšší juniorské celostátní soutěže. Jsou hodně běhaví, což přinutilo běhat i naše hráče, a to se mi hodně zamlouvalo. Schválně vyhledáváme kvalitní soupeře, abychom si na nich ověřovali výsledky průběhu naší přípravy na ligu,“ říká trenér Bečka.

„Jsou před námi dva měsíce přípravy, až koncem února budeme dávat dohromady sestavu na jarní část MSFL. Navíc čekáme v nejbližších dnech přílet Lucase Carvalha, z lyžařského výcviku se vrací Jan Hloch a očekáváme i příchod Vladimíra Smirnova, což jsou tři hráči podzimního kádru, kteří v Brně do hry nemohli zasáhnout,“ dokresluje trenér áčka mužů MSK aktuální situaci kolem hráčského kádru. Spokojený byl s průběhem prvního poločasu a myslí si, že při vedení 1:0 a řadě dobrých šancí by i oslabený tým se zkoušenými hráči měl dokázat dovést zápas do vítězného konce.

Sestava MSK: Prokop – Košut, Šenk, Zezula, Dobšíček – Lapeš, Dvořák, Paděra, Horváth – Simandl, Pospiš. Střídali: Kunický, Nevěděl, Tetur, Jurčík, Lošťák a Klusák.

V dalším přípravném zápasu budou muži MSK A hostit v neděli 25.ledna od 13 hod juniorku Znojma.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

David Bartal: Lvice jsou super parta

Fosfa SPORT – HC Lvi Břeclav Trenérem roku 2023 byl za hokejový klub FOSFA HC …