Za vínem na výstavy i do sklepů

Jarní otevřené sklepy

MORAVSKÁ NOVÁ VES – Ve vinařské obci Moravská Nová Ves se v sobotu 18. dubna otevře všem návštěvníkům 20-30 vinných sklepů a místní vinaři budou připraveni nabídnout k degustaci nejen svěží mladá vína ročníku 2014, ale i vína starší. Akce bude zahájena v 10.00 hod., předpokládané ukončení je v 19.00 hod., vystoupí cimbálová muzika.

 

Oblastní výstava vín

BRUMOVICE – Spolek brumovických vinařů a Obec Brumovice zvou v sobotu 18. dubna na oblastní výstavu vín, která se uskuteční v sále místní sokolovny. Očekává se široká účast vystavovatelů z regionu celé jižní Moravy, připraveno je téměř 550 vzorků. Začátek výstavy ve 13 hodin. Občerstvení zajištěno, od 16.30 zahraje cimbálová muzika Vonica.

 

Přes tři sklepy

PAVLOV – 7. ročník jarního přechodu Pálavy z Mikulova do Pavlova spojený s návštěvou tří sklepů (u obřího sudu na zámku v Mikulově, ve vinařství v Bavorech a ve vinařství v Pavlově) proběhne v sobotu 18. dubna. Večer je připravena vinařská párty s rautem a kapelou.

 

Vinný košt v Bavorech

BAVORY – Tradiční vinný košt v Bavorech začne v místním společenském sále v sobotu 18. dubna ve 13.00 hod. Zahraje cimbálová muzika. Občerstvení z domácí zabíjačky zajištěno.

 

Ze století do století ve Valtickém Podzemí

VALTICE – Slavnostní otevření 13. sklepa z unikátního labyrintu vinných sklepů ve Valtickém Podzemí se uskuteční v sobotu 18. dubna. Čeká vás podzemní nevázané kostýmové veselí za tepla plápolajících krbů, jídla a pití co hrdlo ráčí. Bohatý program a zábava probíhá ve všech sklepech a částech Valtického Podzemí. Přijďte všichni v dobových kostýmech (vinařských, měšťanských, šlechtických, napoleonských, mnišských či husitských z let).

 

Trdlování v Němčičkách

NĚMČIČKY – V Němčičkách se koná Trdlování. Hosté se ve Vinařském dvoře mohou těšit na ukázky přípravy zapomenutých dezertů, ochutnávky domácích likérových a jiných vín, bohatý program pro děti s jarní tématikou, bylinkářskou a zahradní poradnu, vystoupení folklorního souboru a besedu s cimbálovou muzikou.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Výzva farmářům

MIKULOV V sobotu 16 .5. 2020 proběhne v Mikulově na Náměstí farmářský trh. Chcete prodávat …