Za vínem do kempu, na košty i na vinařské stezky

BŘECLAVSKO – Také o tomto víkendu můžete ochutnat vína na různých místech Břeclavska.

 

Výstava vín Lednicko-valtického areálu

LEDNICE – Výstava vín v Autokempu Apollo se koná v pátek 15. května od 14.00 do 22.00 hod. a v sobotu 16. května od 10.00 do 22.00 hod. K poslechu hraje cimbálová muzika po oba dva dny. K ochutnání bude 500 vzorků vín. Slavností předávání cen oceněným vinařům proběhne v pátek 15. května v 18 hodin za přítomnosti starostů z Lednicko-valtického areálu. K občerstvení budou nabízeny místní speciality.

 

Košt a májová zábava

NĚMČIČKY – Víno, hudba a zábava. Vše v jednom. V sobotu 16. května jste srdečně zváni do kulturního domu v Němčičkách k ochutnání vín z Modrých Hor.

 

Májové putování s Českým rozhlasem

VELKÉ PAVLOVICE – Třetí květnovou sobotu proběhne ve Velkých Pavlovicích a okolních Modrých Horách jeden z tradičních nejkrásnějších výletů po vinařských stezkách. Na kole nebo pěšky budete moci zažít atmosféru jara mezi vinicemi, ochutnat vína přímo z rukou vinařů a objevit tajemství vinných sklepů. V cíli výletu pro vás bude připravený bohatý folklórní program včetně soutěže o nejlepší koláč z Modrých Hor a oblíbené losování o zajímavé ceny. A pokud budete chtít zůstat přes noc, nenechejte si ujít příjemný večer s vínem na Koštu vín v Němčičkách nebo přehlídku mužáckých sborů z Modrých Hor na rozhledně Slunečná.

 

Košt vín v Milovicích

MILOVICE – Vinaři z Milovic zvou v sobotu 16. května na XII. ročník místní výstavy vín. Košt začne v 10 hodin v atriu obecního úřadu a od 12 hodin zahraje cimbálová muzika, kterou v přestávkách doplní další vystoupení.

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Výzva farmářům

MIKULOV V sobotu 16 .5. 2020 proběhne v Mikulově na Náměstí farmářský trh. Chcete prodávat …