Za pomlázkou do Mikulova

Mikulov – Velikonoční svátky ve starobylém Mikulově přinášejí tradiční jarmark s ukázkami řemesel a rukodělných technik, ochutnávky vín a prohlídky vinařství, koncerty různých hudebních žánrů, divadelní představení a bohatý program pro děti.

Už na Zelený čtvrtek se můžete na odpoledním workshopu v EAT ART GALLERY naladit na velikonoční svátky a užít si pohodu při pečení velikonočních beránků a perníčků, další tvůrčí dílny pro veřejnost zde pokračují i v pátek a sobotu.

Na Bílou sobotu mikulovské Náměstí otevírá v 10 hodin velikonoční jarmark, kde se návštěvníci setkají s ukázkami tradičních řemesel i velikonočních rukodělných technik, jako je pletení pomlázek, zdobení kraslic a perníčků. Na venkovním pódiu tradice moravských Velikonoc připomene Národopisný soubor Pálava, dětský národopisný soubor Palavánek a Palavěnka představí folklorní pásmo a vystoupí také pěvecký sbor místní Základní umělecké školy.

Odpolední kulturní blok zahájí úspěšné slovenské seskupení PACORA TRIO pod vedením Stana Palúcha, fenomenálního slovenského houslisty. Trio ve své tvorbě čerpá z folklórních pramenů slovenské a moldavské hudby, konečný styl je však naprosto unikátní a stojí na pomezí world-music a jazzu. Pro příznivce country zatančí skupina Novoveská štístka a zahraje břeclavská skupina Čtyřlístek, v podvečer akci zakončí dechová hudba Mikulovanka.

Sobotní večer bude patřit herečce Gabriele Filippi a jejímu Léčivému divadlu. V 19 hodin v Městském kině začíná její vystoupení Andělé v mém srdci, které představí prostý, křehký a milý příběh.

Také velikonoční neděle pokračuje jarmarkem a uměleckou produkcí. Představí se dětský folklorní soubor Jarabáček z Drnholce, vystoupí půvabné mikulovské mažoretky, zatančí žáci tanečního oboru ZUŠ a zahraje Junior band. Mužáci z Březí připravili folklorní písně a s tanečním pásmem se za doprovodu cimbálové muziky představí soubor Svéráz. Ve 14 hodin se můžou nejen děti těšit na divadelní představení Pohádka pro tři prasátka v podání Divadla Koráb a program dne uzavírá folkrocková skupina HB Stop.

Také milovníci vína si v programu přijdou na své. Čekají na ně velikonoční ochutnávky mladých vín, otevření archivních vinných sklepů či prohlídky místních vinařství. Zajímavá bude jistě i ochutnávka velikonočních pivních speciálů z produkce mikulovského pivovaru Mamut i z dalších pivovarů. Pořádá ji během celého víkendu pivovarská hospůdka U Chlupatého slona, která se nachází v amfiteátru.

Pro děti jsou během víkendu připraveny velikonoční tvůrčí dílničky a v sobotu Dům dětí a mládeže pořádá v zámecké zahradě tradiční a oblíbené Hledání velikonočních vajíček.

Také mikulovské restaurace a hotely nabídnou speciální gastronomická menu, ochutnávky vín či hudební večery s cimbálovou muzikou.

Během velikonočních svátků budou zpřístupněny historické památky, je možné využít kostýmovaných prohlídek v Dietrichsteinské hrobce, vystoupit s průvodcem na Svatý kopeček a seznámit se s bohatou historií města.

Komletní program najdete na www.mikulov.cz

(LK)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Zmizela kola z nosičů

BRNO, BŘECLAVSKO: Prohlídka historických zajímavostí města měla pro turisty hořký konec.  Jízdní kola upevněná na …