Trenér české reprezentace Jakub Petr Foto: Jiří Holobrádek

Za Kanadou ještě zaostáváme mentálně

BŘECLAV – Trenér Jakub Petr dovedl vloni českou osmnáctku na Memoriálu Ivana Hlinky po letech výsledkového půstu k bronzu a letos na jaře na mistrovství světa s týmem vybojoval fantastické stříbrné medaile. A na tyto úspěchy navázal i s hráči nového ročníku.

 Jak hodnotíte vystoupení českého týmu?

Jsme rádi, že máme za sebou výborný vstup do sezony, byl to pro mě nezapomenutelný zážitek, stejně jako mistrovství světa. Finálový zápas odhalil to, co jsme věděli, že máme ještě rezervy a bude teď na nás i na hráčích, abychom na tom v průběhu sezony zapracovali. Ukázalo se, že tento ročník má zase potenciál. Hodně budeme pracovat na defenzivní stránce, protože ty silnější týmy nás umějí zatlačit. Ale mužstvo se během turnaje vyvíjelo, sehráli jsme velmi povedené zápasy. Hodně hráčů si řeklo o pozvánku i na další akce během sezony. Tento úspěch by je měl nakopnout do další každodenní práce, věří si a ví, že mohou hrát s kýmkoliv.

 Byla Kanada k poražení?

Musíme se na to podívat realisticky, já klukům nemůžu vytknout ani půl slova. Možná se některé naše individuality vyrovnají kanadským hráčům, ale týmově na to zlato ještě nemáme.

Posouvá se český mládežnický hokej nahoru?

Byl bych asi špatný trenér nároďáku, kdybych řekl, že se neposouváme. Určitě to vidím pozitivně. Samozřejmě taky pracuji na klubové úrovni a vím, jak se pracuje u nás v klubu i u kolegů, kterým za to musím poděkovat. Je to vidět na zlepšených individuálních dovednostech hráčů. Hrajeme vyrovnaná utkání s nejlepšími týmy, ale za zámořskými týmy ještě zaostáváme mentálně. Na mentálním tréninku, teambuildingových věcech a podobně si dáváme hodně záležet.

Mrzí vás odchody hráčů do juniorských zámořských soutěží?

Obecně mám názor, že by bylo dobré, kdyby do osmnáctého roku zůstali tady, ale na druhou stranu jim v tom nechci bránit. Já nejsem ten, který je bude zatracovat, protože jdou do zámoří. Popřál jsem jim hodně štěstí. Budeme v kontaktu, chceme tým udržet pohromadě i pomocí mailů a telefonů. Přestože jdou do Kanady, tak věřím, že prokáží v budoucnu svůj potenciál pro dvacítku a pak i pro áčko.

 

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Program zápasů podle týmů v týdnu 26. 2. 2024 – 3. 3. 2024

Program zápasů podle týmů 26. 2. 2024 – 3. 3. 2024 5. TŘÍDY HC Lvi …