Z černé kroniky – Chybí švestky. Muž obviněn ze zločinu pěstování konopí

V sadu budou chybět švestky

KLOBOUKY U BRNA (ha) – Do sadu nacházejícího se v katastru obce Klobouky u Brna zavítal neznámý zloděj.

Jeho návštěva nebyla zřejmě náhodná. Vyhlédl si totiž stromky, které byly zasazené na podzim loňského roku. Podařilo se mu odcizit celkem sedm sazenic odrůdy Slivoň Durancie. Krádeží za sebou zanechal škodu v hodnotě 1.400 korun. „Případ šetříme jako přestupek proti majetku. V případě, že se podaří dopadnout nepoctivého zahradníka, může počítat s pokutou do výše až 15 tisíc korun,“ uvedla policejní mluvčí Kamila Haraštová.

 

Policisté odhalili pěstitele konopí

BŘECLAV (ha) – Policisté v těchto dnech zahájili trestní stíhání proti 39letému muži, kterého obvinili ze spáchání zločinu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy.

Na základě vyhodnocených poznatků provedli břeclavští kriminalisté minulý týden akci, při níž zajistili rostliny konopí. Jednalo se o prostory ve dvou objektech – a to v Břeclavi a Lanžhotě, kdy jedna budova byla speciálně upravena pro pěstování rostlin  a v další docházelo k sušení.

Obviněný muž vydal policistům rostliny i věci, které sloužily k pěstování. „U zajištěných rostlin jsme provedli orientační detekci a potvrdila se přítomnost THC. Samozřejmě, že jsme rostliny postoupili k odborné expertíze. K celému případu lze dodat, že muž se měl pěstování a zpracování věnovat od roku 2013 do současné doby, kdy minimálně třikrát sklidil a usušil několik desítek rostlin. Nadále probíhá vyšetřování případu a policisté nyní provádějí další úkony. U soudu za takové jednání hrozí potrestání v podobě odnětí svobody na dvě léta až deset let,“ uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Péčko

BŘECLAV (11.4.2024) – Podivný patron právě překročil práh prodejny. Pomalu procházel podél pultů plných prvotřídních …