Vytrvale prší. Dochází k nárůstu průtoků na některých tocích v povodí Moravy.

Jižní Morava – Prší, prší jen se leje už několik dní a podle předpovědi počasí má s krátkou přestávkou pršet až do neděle. Zjišťovali jsme, jaká je situace na řekách v kraji. Nejvíc vody spadlo v Beskydech a na Vysočině, kde na Křetínce v okrese Blansko byl vyhlášen druhý stupeň povodňové aktivity. 

„Během noci se na našem území vyskytovaly trvalé srážky. V současné době jsou nejvyšší úhrny, přes 40mm/24hod., naměřeny v povodí Vláry a Olšavy a na vodním díle Bojkovice. Na mnoha dalších srážkoměrech byl zaznamenán srážkový úhrn nad 30 mm/24 hod.

Druhého stupně povodňové aktivity dosáhla Křetínka v Prostředním Poříčí, na Kyjovce v Koryčanech, na Litavě v Brankovicích, na Romži ve Strážisku, na Úsobrnském potoce v Jaroměřicích, na řece Balince a na říčce Jevíčka v Chornici.

Přítoky do nádrží se zvyšují a v návaznosti jsou zvyšovány odtoky. I.SPA je dosažen na vodním díle Plumlov, Letovice a Jevišovice. V noci byl zvýšen odtok z vodního díla Bojkovice, Opatovice a Mostiště.

Během dne by se měly vyskytovat srážky s úhrny kolem 30 mm/24 hod, místy mohou být i bouřky. Vzhledem k předpovídaným srážkám lze očekávat nárůsty průtoků v zasažených oblastech, nelze vyloučit dosažení dalších I. prvních stupňů povodňové aktivity.“ sdělila Gabriela Tomíčková, tisková mluvčí Povodí Morava.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Kde se dá živě nebo ze záznamu sledovat hokej

Pro posílení popularity ledního hokeje se nabízí jeho sledování pomocí streamovací služby. Je tak možnost …