Výstava fotografií Jan a Sára Saudkovi v synagoze

BŘECLAV / Městské muzeum a galerie Břeclav

Čtvrtek 8. 12. v 17:00 v synagoze za účasti Sáry Saudkové

Městské muzeum a galerie Břeclav připravilo na přelom roku výstavu fotografií Jana a Sáry Saudkových, které pro tuto příležitost poskytla Saudek Gallery Praha. Výstava představí kolem 50 děl obou autorů. K vidění budou i originální autorské šperky navržené Janem Saudkem, které budou stejně jako fotografie zájemcům k prodeji.

Jan Saudek (*1935) je světově nejproslulejší český fotograf současnosti s nezaměnitelným rukopisem. Věnuje se zejména ateliérové fotografii. Celoživotně jej zajímá motiv ženského těla, vztahu mezi mužem a ženou, nahota. Své fotografie mnohdy koloruje. Typická pro jeho fotografie je „Zeď“, kterou objevil jako kulisu pro své fotografie a která se v jeho díle stala ikonickou. Jan má za sebou více než 400 samostatných výstav po celém světě a jeho dílo je zastoupeno ve všech prestižních světových muzeích a galeriích. Vyšlo o něm několik monografií u nás i v zahraničí a oceněn byl i nejvyšším francouzským státním oceněním – Řádem čestné legie.

Sára Saudková (*1967) je významná česká fotografka, která se fotografickému umění naučila u Jana Saudka. Fotografii se aktivně věnuje od roku 1999 a má za sebou již několik desítek výstav. Sára fotografuje zejména akty, po technické stránce se jedná hlavně o klasické, černobílé fotografie, které jsou ovlivněny tvorbou Jana Saudka. Věnuje se převážně volné tvorbě – inscenovanými fotografiemi dokumentuje život, mnohdy i svůj soukromý. Sára Saudková patří mezi nejvýznamnější současné české fotografky. Mimo fotografii se věnuje i psaní.

Výstava obou českých umělců bude zahájena ve čtvrtek 8. 12. v 17:00 v synagoze za účasti Sáry Saudkové, která zde bude mít i autogramiádu svých knih. Výstava bude prodejní, kromě samotných děl budou k prodeji i šperky navržené Janem Saudkem, knihy apod. Přijďte se v předvánoční čas inspirovat tvorbou nejvýznamnějších českých fotografů. Jste srdečně zváni!

 

Mgr. Nina Kuhnová, kurátorka výstavy

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Nákup, hledaný a jízda

BŘECLAV (11.6.2024) – Po delší odmlce něco krátkého. Strážníky požádala o pomoc žena, které byly …