Karel Bečka, trenér fotbalistů MSK Břeclav, již přemýšlí o jarním pokračování Moravskoslezské fotbalové ligy. Foto: Jaroslav Hýbner

Výsledek považuji za průměrný

Ohlédnutí trenéra Karla Bečky za podzimem MSK Břeclav

BŘECLAV – Čtrnácté místo v šestnáctičlenném startovním poli Moravskoslezské fotbalové ligy v polovině sezony 2014/15 není jistě pro fotbalisty MSK Břeclav tou nejlepší vizitkou.

Kdyby se ale nepočítala odveta ve Vyškově (0:4), která je předehrávkou prvního jarního kola, které se celé hrálo jako poslední podzimní, byla by Břeclav po polovině soutěže dvanáctá. Jak tento výsledek vidí trenér fotbalistů MSK Karel Bečka? „Výsledek je to průměrný, spíše podprůměrný. Kdybychom neztratili zbytečné body za domácí remízy s Líšní a s Opavou B a nepokazili koncovky v Orlové, Zlíně a Hlučíně, kde jsme o lepší body přišli v posledních minutách nebo v nastavení, mohli jsme být v klidném středu tabulky.“

Karel Bečka je u mužstva od posledních pěti kol závěru jara, podzim 2014 je první celistvou zkušeností padesátiletého trenéra. Co se mu na podzim podařilo? „Museli jsme postavit nový tým, zabudovat do něho jednotlivé hráče. Příznivé je i to, že Břeclavané Jan Hloch, Jakub Dobšíček a Ivan Dvořák, kteří na jaře buď seděli na lavičce náhradníků nebo byli někde jinde, měli nyní zelenou, stali se platnými členy kádru,“ přemýšlí Karel Bečka o tom, co bylo na podzim pozitivní.

„Jen nám stále vázne střelecká produktivita. V každém zápasu máme průměrně tři, čtyři stoprocentní gólové šance, ale dokážeme z nich proměnit tak zhruba pětinu,“ svěřuje se s tím, co ho v projevu družstva nejvíce trápí. Přitom při pohledu na tabulku podzimu na tom MSK není tak špatně. 24 vstřelených branek je sedmý nejvyšší počet v soutěži. Že by za porážky a ztráty bodů mohla obrana? „Brankáři Lukáš Prokop i Jan Zádrapa odvedli hodně dobrý standard a nedá se ani říci, že by obrana dělala nadměrný počet hrubých chyb. Bránění je totiž věcí celého týmu. Po ztrátě míče při zakládání útoku se dostává soupeř do přečíslení a nebezpečí se pak jen těžko hasí,“ dívá se trenér Bečka realisticky na laciné góly v síti brankářů Břeclavi.

Nutno také vzít v úvahu, že se trenér áčka MSK musel vyrovnávat z nedobrovolnými absencemi hráčů, které by v základním kádru potřeboval. „Nešpor od léta kvůli zranění nehrál ani jednou, dlouhodobě zranění jsou Smirnov, Tcybrov a Carvalho, Kugler laboruje s kolenem, skoro stejné potíže má Zádrapa, Kunce zlobí zuby,“ vypočítává trenér MSK, koho musel v podzimních kolech postrádat.

Za podzimem je nutno již udělat tečku, vyhodnotit statistické údaje a připravit úspěšné pokračování soutěže na jaře. To je nyní úkol pro trenéra Bečku a jeho spolupracovníky. Do konce listopadu ještě probíhají tréninky, v prosinci budou mít hráči volno k odpočinku a doléčení zranění, příprava na jaro začne 12. ledna. A v jejím rámci jsou již dohodnuty přátelské zápasy, v nichž bude trenér zkoušet eventuelní změny v sestavě. „Naším záměrem je ponechat zdravé jádro týmu. Jeden nebo dva hráči nás opustí a za ně bude třeba hledat náhradu. Na zkoušku by mělo přijít více fotbalistů a také počítáme s přechodem Tomáše Košuta z devatenáctky MSK do kádru mužů,“ naznačuje trenér Bečka, jaký je jeho pohled, totožný s pohledem vedení klubu, na nejbližší budoucnost fotbalu áčka MSK, jediného reprezentanta Břeclavi a širšího okolí ve vysoké fotbalové soutěži, třetí nejvyšší v ČR.

Jaroslav Hýbner

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Program zápasů podle týmů v týdnu 19. 2. 2024 – 25. 2. 2024

HOKEJ 5. TŘÍDY HC Lvi Fosfa Břeclav B HC KOMETA BRNO po 19. 2. 2024 …