Výsledek eurovoleb pro ODS hodnotím kriticky, ale v Břeclavi se nám některé věci povedly.

Rozhovor s předsedou MS ODS Břeclav ing.Richardem Bartošem:

Co říkáte na výsledky voleb do EP? Nezdá se vám málo 5,44% ve městě Břeclav? Nemyslíte, že je to i vaše chyba jako místního sdružení?

Výsledek voleb do EP samozřejmě hodnotíme velmi kriticky. V našem sdružení se snažíme dělat maximum pro pozitivní vnímání značky ODS. Nedomníváme se však, že bychom naší činností v Břeclavi mohli nějak zásadně ovlivnit výsledek voleb do EP, problematika EU je pro voliče velmi vzdálená. Samozřejmě se však nezříkáme spoluodpovědnosti za vnímání značky ODS jako takové.

Pojďme k vašemu fungování v koalici. Nedávno jste třeba nepodpořili pana Roučka do rady města, proč?

Pana Roučka jsme nepodpořili z jednoduchého a logického důvodu. Působí jako statutární orgán ve společnosti TEPLO, která je ze 100% vlastněna městem. Z tohoto důvodu by tedy neměl zastávat funkci ve vedení města. Byl by de facto sám sobě nadřízeným. Nebylo to tedy „kopnutí do ČSSD“, jak psaly některé noviny, ale pragmatické rozhodnutí. Jako daleko větší problém vnímáme nedávno uniklé odposlechy z jednání na půdě místní ČSSD, které zakládají podezření na možné manipulace v oblasti výběrových řízení. ČSSD odposlechy jako takové nezpochybnila, ale jejich obsah dosud nebyl věrohodně vysvětlen.

Místostarosta za ODS p. Krátký se ale za ČSSD postavil…

Pan Krátký nám sdělil, že spolupodepsal prohlášení jako místostarosta. Nijak to s námi nekonzultoval, takže se zcela jistě nejedná o prohlášení ODS. My celou záležitost vnímáme hlouběji a očekáváme, že ji ČSSD vysvětlí.

Blíží se volby, nebojíte se, že vám občané vyčtou vaše počínání na radnici
ve spojenectví s ČSSD?

Nemyslíme si, že by to šlo takto jednoduše hodnotit. Jistě bychom si byli schopni představit jinou sestavu koalice, ale karty rozdali voliči. V takto široké koalici bylo obtížně sehnat podporu pro mnohé body z našeho volebního programu. Přesto se nám povedly některé přínosné věci. Mohu zmínit například úspěšné zablokování návrhu na pětinásobné zvýšení daně z nemovitosti z dílny ČSSD. Tohle už pro nás bylo „za hranou“ a výrazně by postihlo naše voliče. Za zmínku snad stojí i zahájení prací na vybudování chodníku k obchodnímu centru Tesco.

O nás PhDr. Milan Blažek

Profilový obrázek
blazek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Dětské hody 2024

PODIVÍN / Hodový plac 25. 5. 2024 15:00 – 19:00 Voděnka Podivín ve spolupráci s …