Vyškov to na fotbalisty Břeclavi umí. V posledním letošním utkání dostali čtverku

MFK Vyškov-MSK Břeclav 4:0 (3:0)

Vyškov – V prvním jarním kole, jímž byl ukončen program fotbalového podzimu Moravskoslezské fotbalové ligy, byli muži MSK Břeclav hosty ve Vyškově. V úvodu srpna nasázel Vyškov do břeclavské branky pět „banánů“, v domácí odvetě přidal další čtyři. „Vyškov to na nás zřejmě umí, ve dvou zápasech nám vstřelil dohromady devět gólů,“ eviduje tuto neradostnou bilanci trenér MSK Karel Bečka. Špatný začátek, všechno špatné.

Již v šesté minutě si obránci MSK hráli u rohového praporku zbytečně s míčem, až z toho byla branka v síti Lukáše Prokopa. A když ve dvacáté minutě po rohovém kopu domácí zvýšili na 2:0, začínalo být skutečně zle. Přitom to byl snad druhý střelecký pokus Vyškova. Mezitím byli hostující fotbalisté ve dvou stoprocentních šancích, které ale neproměnili. Pavel Lapeš se dostal po úniku po pravé straně až před brankáře domácích, ale v souboji s ním neuspěl, a po pohledné kombinační akci se do dobré střelecké pozice dostal na hranici šestnáctky Ondřej Paděra. Před poločasem se ještě po povedeném útoku dostal Vyškov do tříbrankového vedení, a to již bylo o výsledku zápasu prakticky rozhodnuto.

„Vyškov nás přehrál důrazem, chodil do všech míčů, po svých posledních špatných výsledcích zřetelně chtěl bodovat. My jsme naopak jakoby čekali, že to půjde samo, ale nešlo,“ komentuje průběh prvního poločasu trenér Bečka. Druhá půle byla herně stejně jako ta první vyrovnaná, střelecky se ale Břeclavi stále nedařilo. Celek MFK zvýšil po situaci, v níž byl jeho útočník na hranici postavení mimo hru (nebo možná až za touto hranicí) na 4:0. Neodpískáno zůstalo v šedesáté minutě i hraní rukou brankáře Vyškova za šestnáctkou, které volalo po červené kartě.

Dobré šance ke skórování měli však i hostující fotbalisté. Ivo Tetur z místa značky pokutového kopu hlavičkoval mimo tři tyče, Antonín Horváth po samostatném úniku jen nastřelil tělo brankáře. A tak zápas skončil nelichotivým poměrem branek 4:0 pro Vyškov. Souhrn dalších výsledků posledního podzimního kola stanovil, že muži MSK klesli na čtrnácté místo tabulky třetí ligy, i se solidním ziskem sedmnácti bodů.

„Bodové rozdíly na konci tabulky jsou s výjimkou poslední Opavy B malé a další kola mohou pořadí změnit. Podle vývoje situace ve 2.lize i v naší soutěži vše ukazuje na to, že sestoupí z MSFL jen jeden celek. Na to ale nesmíme spoléhat,“ popisuje situaci v soutěži trenér Bečka, který se po zimní pauze pokusí se svými svěřenci posunout na přijatelnější místo v tabulce, blíže jejímu středu.

Sestava MSK: Prokop – Šenk, Dvořák, Zezula, Dobšíček, – Jurčík (46.Úlehla), Simandl, Paděra, Hloch – Kunc (60.Tetur), Lapeš (60.Horváth).

Další výsledky: Sigma Olomouc B-Třebíč 4:1 (1:1), Slovácko B-Uničov 2:2 (0:2), HFK Olomouc-Kroměříž 0:1 (0:1), Orlová-Zlín B 5:0 (1:0), Hulín-Líšeň 3:0 (1:0), Hlučín-Prostějov 1:3 (1:1). Předehráno Opava B-Zábřeh 1:3 (0:1).

Tabulka po podzimu: 1.SK Sigma Olomouc B – 33 bodů, 2. 1.FC Slovácko B – 29, 3. 1.SK Prostějov – 28, 4.SK Sulko Zábřeh – 28 5.SK Hanácká Slávia Kroměříž – 28, 6.MFK Vyškov – 24, 7.SK Uničov – 24, 8.FC Hlučín – 23, 10.FC Fastav Zlín B – 22, 11.SK Spartak Hulín – 20, 12.FK Slávia Orlová-Lutyně – 19, 13. 1.HFK Olomouc – 19, 14.MSK Břeclav – 17, 15.SK Líšeň – 13, 16.Slezský FC Opava B – 4.

Jarní část soutěže bude pokračovat 22.března příštího roku. Muži MSK Břeclav pocestují na hřiště vedoucího celku tabulky Sigmy Olomouc B.

Hokej: deváťáci bojují o extraligu!

HOKEJ Hokej: deváťáci bojují o extraligu! Jakub Jukl, Hana Březovičová fosfasport.cz Máte pocit, že v …