Výškaři v Brně a Hustopečích

BRNO /Lk/ – Výškaři Atletiky Hustopeče se zúčastnili tradiční Vánoční laťky Hády v Brně a dále uspořádali Vánoční laťku v Hustopečích.V Brně si dobře vedl mladší žák Vojtěch Prokeš, který skončil třetí dobrým výkonem 153. V kategorii starších žákyň skončila Leona Zemčíková na pátém místě pěkným výkonem 146. Na stejném místě v mladších žákyních skončila Marta Kurachová v osobním rekordu 146, pátá byl Maděřičová 138.V kategorii přípravek byla třetí Veronika Zemčíková výkonem 139. – Hustopečská Vánoční laťka měla také dobrou úroveň. V kategorii starších žáků skončil na prvním místě v osobním rekordu Stěpán Prokeš výkonem 157 Stejný výkon dosáhla ve starším žactvu Denisa Stehkíková, stejného osobního rekordu 157 a rovněž vyhrála. V mladších žákyních vyhrála Kurachová z Březí výkonem 145. V přípravce slavila vítězství Kratochvílová výkonem 130.

V Kyjově Paulík mezi elitou čtvrtý

KYJOV /Lk) – Tradiční přespolní běh v Kyjjově Štěpánský běh měl za téměř jarního počasí účast 257 běžců, kteří běželi 8200 metrů. Mezi startujícími byli i účastníci z našeho regionu. Hlavního závodu se zúčastnila české běžecká elita s vítěznými Homoláčem  a Vrabcovou-Nývltovou. Břeclavský běžec Roman Paulík skončil na čtvrtém místě časem 27:00, na 18. místě skončil nadějný dorostenec Matěj Osička z Lokomotivy Břecla za 32:36, 61. byl Daniš z Gumotexu Břeclav 35:50. V kategorii nad 60 let vyhrál Pavel Kubíček z Relaxu Dobré Pole 39:58 , pátý byl Vladimír Novák z Ladanu Moravská Nová Ves  za 40:38. Veteráni nad 70 běželi 3400 metrů a zde byl František Kubíček z Relaxu Dobré Pole třetí za 16:53 minut.

Ženy Fosfa Lokomotiva Břeclav se umístily na třetím místě 2. ligy ročníku 2023/24

VOLEJBAL V říjnu 2023 na začátku nového soutěžního ročníku byl nováček 2. ligy žen, tým …