Vyšel zimní Malovaný kraj

BŘECLAV (vu) – Právě vychází letošní poslední číslo národopisného a vlastivědného časopisu Malovaný kraj, jehož historie je už 50 let spjata s Břeclaví.

Hned titulní strana obálky připomíná fotografií z kostelních lavic, že se blíží doba adventu a Vánoc. V časopise je připomenuta historie zaniklé cihelny v Úvalech. K městu Břeclavi se vztahují třeba medailon prince Wolfganga z Lichtenštejna, jenž je patronem zdejšího Lichtenštejnského domu, ale též nekrology typografa a fotografa Josefa Červenky a muzikanta Břeclavanu Vlastimila Kopuletého. Nechybí ani reakce na vznik kalendáře Roberta Vana Šohaji 2015. Představen je rovněž historicky první český starosta Hustopečí MUDr. František Hošek a jiný medailon se věnuje jihomoravskému Němci, historiku Hansi Ledererovi z Dolních Dunajovic. Jak snadno se bylo možno dostat v době 1. světové války do vězení, dokumentuje noticka s názvem Ať žije Srbsko a Rusko!

Obsažný příspěvek je zaměřen na oslavy výše zmíněného 50. ročníku samotného Malovaného kraje konané letos koncem srpna formou literárního odpoledne na lodi Morava. Svět přírody zastupuje článek o sojce obecné, kterou autor označuje nadneseně lesní ochrankou. A dlužno ještě dodat, že v tomto vydání nechybí ani další z tradičních receptů, rubrika Knihy, CD, DVD nebo blok poezie.

Malovany-kraj-2014-6-obalka-1-velka

Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na internetových stránkách www.malovanykraj.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

LISTOVÁNÍ S LUKÁŠEM HEJLÍKEM VE VINAŘSTVÍ BARAQUE: Holčička a cigareta

Čtvrtek 13. června 2024, začátek ve 18.30 hodinVinařství Baraque, Hodonínská 12, Velké Pavlovice Účinkují: Petra …