Vyšel letní Malovaný kraj

BŘECLAV – Ke čtenářům se právě dostává další letošní číslo vlastivědného a národopisného časopisu slováckého regionu Malovaný kraj.

Tento dvouměsíčník, vycházející od roku 1946 v Břeclavi, se věnuje historii, folkloru, osobnostem, turistice, přírodě a mnoha dalším zajímavostem regionu.

Dozvíte se z něj mj., že zanedlouho bude skončena úprava zámecké zahrady v Mikulově. Rozsáhlý článek o pruských obětech cholery z roku 1866 na jižní Moravě upozorňuje na existenci několika cholerových hřbitovů z tohoto období. Medailony k životním jubileím je pamatováno na historika Miloše Trapla, rodáka z Hustopečí, a na lékaře, muzikanta a výtvarníka Jiřího Holáska, bydlícího dnes v Sedleci. Nekrolog je pak věnován vynikajícímu interpretu lidových písní Jaroslavu Kováříkovi z Kobylí. Příspěvek Lanžhotské hody s nepříjemnými následky nás přenese do doby první republiky, jiný text – Poválečné hody v Rakvicích – zase do časů krátce po 2. světové válce. V periodiku se píše rovněž o konferenci Živý folklor, konané v dubnu v břeclavské knihovně, a také o tom, že při ní byly pokřtěny Folklorní vystřihovánky a představeny další Omalovánky z Podluží. Nechybí ani dvoustrana poezie a poslední strana obálky je vyhrazena pro fotografii vyhlídkové věže na břeclavském zámku.

 

Více se o obsahu periodika a jeho zaměření dozvíte na internetových stránkách www.malovanykraj.cz

 

 

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Park žije! Anna Habancová & Tomáš Janoška

BŘECLAV / park u nádraží 21. 7. 2024 18:00 Organizátor: Městské muzeum a galerie Břeclav …