Výrobce drog putoval za mříže

Šitbořice –  Domovní prohlídka odkryla kompletní varnu.

Další úspěšný zátah na drogové scéně si v těchto dnech připsali břeclavští kriminalisté. Minulý týden se jim podařilo zadržet 46letého muže podezřelého z výroby a distribuce pervitinu. Po shromaždování informací a vyhodnocení důkazů provedli policisté domovní prohlídku a výsledek potvrdil, že jejich domněnky byly na místě. Při zásahu našli chemikálie a také kompletní varnu k výrobě psychotropní látky metamfetamin. Jak se ukázalo, muž si dovážel potřebné léky z Polska a pervitin si vyráběl téměř dva roky nejen pro svoji potřebu, ale distribuoval drogu i dalším osobám. O jaký přesný počet odběratelů se jednalo, je zatím v šetření. Již teď je ovšem zřejmé, že mezi drogově závislé, kteří si pervitin odebírali, patřila i mladistvá konzumentka.

Dá se napsat, že obviněný muž je zřejmě nenapravitelný člověk – za drogovou trestnou činnost byl již v minulosti potrestán. Jak se zdá, stále si nedá říct. Vzhledem k tomu, že se jedná o opakovanou výrobu a distribuci, podali policisté návrh na vzetí do vazby. Uvedenému návrhu v pátek soudce vyhověl a recidivista nyní zpytuje svědomí za branou věznice. Za zločin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu totiž hrozí až desetileté odnětí svobody.

por. Mgr. Kamila Haraštová

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Past na hackery nevyšla

BŘECLAVSKO: Banka včas odhalila podezřelé transakce a účet zablokovala.  Rychlá reakce banky pravděpodobně zachránila ženě …