Zástupci obcí v sobotu pokřtili nové Výletní noviny. Foto: Jaroslav Švach

Výletní noviny pokřtili na nádraží

LEDNICE  – V sobotu před polednem byly na lednickém nádraží pokřtěny nové Výletní noviny.

Výletní noviny vznikly před třemi lety ve Valticích. Barevná tiskovina nabízela především turistům informace o zajímavostech a akcích ve Valticích a v Lednici. V dalších ročnících se přidaly další obce Lednicko-valtického areálu včetně Břeclavi a vloni také rakouský Schrattenberg. Letos nově přibyl i Mikulov a Poysdorf. V letošních Výletních novinách se tak představuje třináct měst a obcí.

„Myslím, že letošní ročník je zatím nejvydařenější. Jsem přesvědčen, že tento ragion si takové noviny zaslouží a že i v době internetu mají čím oslovit. U mnoha obcí jsou navíc uvedeny i QR kódy, takže si zájemci mohou stáhnout informace do svých chytrých telefonů. Je to taková symbióza tištěného a virtuálního média,“ pochválil letošní Výletní noviny místostarosta Valtic Milan Sedláček.

„Nově jsme přidali mapu rozhleden, aktualizovali jsme mapu regionu na titulní stránce. Snažili jsme se noviny udělat barevnější a tak, aby reklamy nerušily prezentace jednotlivých obcí, letos jsme přidali i rozšířené informace o muzeích a stálých expozicích,“ upozornil na některé z novinek Miroslav Chromý, jednatel firmy EUROPRINTY, která noviny vydala.

Břeclavský místostarosta Luboš Krátký konstatoval, že je rád, že výletní noviny mají stabilního vydavatele, který ví jak na to, poukázal, že se zlepšila grafika a že skrze tyto noviny se zlepšila spolupráce mezi obcemi v rámci mikroregionu.

Výletní noviny vyšly v nákladu 60 tisíc kusů, budou k dispozici zdarma v ubytovacích zařízeních, turistických informačních místech, obecních úřadech a na dalších místech, kam jezdí turisté.
Za přípravu křtu patří poděkování lednickému starostovi Liboru Kabátovi.

O nás Jiří Holobrádek

Jiří Holobrádek
tel.: 723 865 819 e-mail: holobradek@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Parýžfest / Verona, Jakub Děkan, Ready Kirken,…

HLOHOVEC / areál kulturního domu a okolí – Dolní konec 29 sobota 25. 5. 2024 …