Vykoupat se můžete také u sousedů na Slovensku a v Rakousku

BŘECLAV – Pokud máte rádi koupání a nebaví vás chodit stále na stejné místo, můžete si udělat pár výletů za hranice.

RABENSBURG

Koupaliště najdete v severovýchodní části obce poblíž rozlehlé vodní tůně bývalého ramene Dyje na ulici Mühlgasse. Toto moderní wellness a zážitkové koupaliště bylo otevřeno v roce 2003 a nabízí pestrou škálu atrakcí: tobogán, skluzavku, relaxační bazén, dětský bazén a masážní bazének. Dále je zde možnost si zahrát plážový volejbal, k dispozici jsou dva tenisové kurty, skatepark, fotbalové hříště a dětské hříště. Před areálem je k dispozici parkoviště.

Vstupné: dospělí 4€, studenti 2€, děti 6-15 let 1,5€

06 Rabensburg

Moderní koupaliště v Rabensburgu bylo otevřeno v roce 2003.            Foto: Lidka Pavlovová

 

MISTELBACH

Koupaliště je vybudováno na jižním okraji města. Jedná se o největší koupaliště v rakouské oblasti Weinviertel, které nabízí celkem čtyři bazény vybavené vodními atrakcemi. Skluzavky dlouhé 10 a 40 metrů, skokanské věže 1 a 3 metry vysoké. Odpočinout si můžete v relaxačním bazénu nebo na ostrůvku s vodopádem a gejzírem, plavecký bazén je dlouhý 25 metrů. Nechybí samozřejmě bazén pro nejmenší děti. Ke sportovnímu vyžití je zde hřiště pro plážový volejbal a fotbal, trampolíny. Rozlehlé travnaté slunící plochy. V objektu je i celodenní občerstvení.

Vstupné (celodenní): Dospělí 6€, senioři, mládež a studenti 4,50€, děti 7-15 let 3€.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Nějvětší koupaliště oblasti Weinviertel najdete v Mistelbachu.         Foto: Lidka Pavlovová

 

SEKULE

Pískovna Sekule je místem, kde je překvapivě i v té nejvyšší sezóně krásně čistá a osvěžující voda, kdežto většina přírodních koupališť už tou dobou bývá obvykle nepoužitelná.

Vzdálenost od Břeclavi je přibližně 25 kilometrů. Pískovna Sekule je hned kousek za obcí Kúty po pravé straně, kousek za dálničním nadjezdem, takže ji určitě nemůžete minout. Na pláži je v sezoně také stánek s občerstvením. Parkuje se pár desítek metrů od vody.

06 Sekule

Pískovna u Sekul je už dlouhá léta oblíbeným cílem plavců z Břeclavska.           Foto: Lidka Pavlovová

 

SENEC

Komplex Aquapark Aquatermal Senec a Salwellness Senec je situován ve známem letovisku Sluneční jezera na jižním Slovensku. Svým zaměřením nabízí celoroční zábavu i relaxaci pro všechny věkové kategorie v příjemném prostředí vyhledávaného střediska. Areál byl otevřen v roce 2004, je napojen na geotermální vrt, proto jsou bazény napájeny vodou o teplotě 28 – 38°C. Areál se skládá z vnitřní a venkovní části s množstvím atrakcí a je celoročně otevřen. Návštěvníci si zde mohou užívat celkem 6 vnitřních a 5 venkovních bazénů.

V relaxačním bazénu s teplotou vody 30 – 32°C vás může příjemně překvapit vodní déšť. Čekají zde na vás i masážní lavice, vodní chrliče, protiproudy a vzduchový gejzír.

Oddychový bazén s vodou o teplotě 36 – 38°C nabízí příjemné posezení a relaxaci. Najdeme zde hydromasáž, masážní lavice, vodní trysky i perličkovou koupel.

Pro nejmenší je zde určen dětský bazén s 31-stupňovou vodou, ve kterém si děti mohou užít barevnou skluzavku i vodní chrlič a venkovní Italský bazén s hloubkou do 40 cm. Pro odvážlivce je zde také připraven vnitřní 76 metrů dlouhý oranžovo-žlutý tobogán s vlastním dojezdovým bazénem.

Spojením mezi vnitřní bazénovou halou a venkovní části tvoří průplavový bazén s teplotou vody do 32°C, najdeme zde masážní lavice, vodní chrlič, vodní deštník, vodní trysky, protiproudy a vzduchový gejzír. Návštěvníci zde mohou přímo přeplavat přes otvor v zasklené fasádě.

Od 1. května do 30.září je zde také v provozu 25 metrů dlouhý plavecký bazén vhodný pro sportovní i rekreační plavání. Mimo toto období je bazén v provozu, ovšem koupání je pouze na vlastní zodpovědnost.

Každý bazén v areálu aquaparku nabízí svou vlastní atrakci, ať už jde o masážní lavice, protiproudy, chrliče, vzduchový gejzír a jiné.

Snad největším lákadlem je však venkovní tobogánová věž AQUA FUN s výškou 12 metrů se třemi dojezdovými bazény. Vyzkoušet zde můžete červený tobogán Mississippi s délkou 104 metrů, dále Green&Blue Speed – kamikadze skluzavky pro milovníky adrenalinu, čtyřdráhovou oranžovou skluzavku Tsunami vhodnou pro závody a samostatné kluzavky Red&Yellow river. Velký trychtýř „Space hole“ je jediná a zároveň největší atrakce tohoto druhu na Slovensku. Všechny tyto atrakce jsou v provozu během letní sezóny tj. od června do srpna.

Kromě vodních atrakcí zde mohou návštěvníci využít také pískové hřiště na plážový volejbal, hřiště na minifotbal, půjčovnu sportovních potřeb a dětské hřiště pro nejmenší. Návštěvníci si mohou v areálu během letní sezóny zapůjčit lehátka i slunečník zdarma.

Areál nabízí také několik možností stravování.

Pro děti je zde připraven dětský koutek, kde se vašim dětem věnují animátoři.

V aquaparku je používána čipová technologie, která odstraňuje starost s nošením peněz a klíčů, protože čip, který dostanete při vstupu vám umožňuje platit u občerstvení a zároveň slouží i k otevírání skříněk. V hotovosti poté zaplatíte až při odchodu z vodního parku.

Vstupné (celodenní) v letní sezoně: Dospělí 22 €, Děti 12 €

06 Senec

Aquapark v Senci nabízí celoroční zábavu i relaxaci.       Foto: Lidka Pavlovová

 

SLUNEČNÍ JEZERA

Vznik jezer se datuje do roku 1845, kdy zde probíhalo bagrování štěrku na výstavbu železnice Bratislava-Galanta. Původně to bylo 5 samostatných jezer, které se později sloučily do jednoho, čímž vzniklo jezero s rozlohou 80 hektarů a s hloubkou až 12 metrů. Jezero se jako přírodní koupaliště začalo používat v roce 1919, tehdy pod názvem Slovenské Tahiti. Nový název Sluneční jezera dostal areál v roce 1960.

Dnes má jezero rozlohu přes 100 hektarů a areál se rozděluje kvůli orientaci na „Sever“ a „Jih“. Existují zde různé možnosti ubytování, stravování, vodních sportů a rybolovu. Jsou zde hotely, penziony, větší chaty, chatky a zařízení turistické třídy. Jsou zde dětská hřiště, volejbalové plážové hřiště, tenisové kurty, půjčovna sportovních potřeb (čluny a šlapadla), tobogány, fotbalové hřiště s umělým povrchem a vodní fotbal.

06 Sluneční jezera

Sluneční jezera jsou oblíbeným cílem milovníků koupání. Foto: internet

O nás Lidka Pavlovová

Lidka Pavlovová
tel.: 606 181 839 e-mail: pavlovova@tydenik-breclavsko.cz

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …