Výkon byl lepší než výsledek

SK Líšeň – MSK Břeclav 2:1 (1:0)

BRNO (msk) – V dalším kole Moravskoslezské fotbalové ligy prohráli muži MSK Břeclav v Brně s SK Líšeň i přes dobrý výkon 1:2.

V prvním poločasu měl dvě dobré střelecké příležitosti Pavol Giertl, který tvořil útočnou dvojici MSK společně s Tomášem Pospišem. Ještě větší šanci měl Milan Sycha, který zblízka překopl branku a nejblíže gólu byl Jan Hloch, který sám před brankářem nastřelil jeho tělo a odražený míč poslal vedle brankové konstrukce. Hodně šancí měli i domácí, kteří hrozili zejména po standardních situacích. Dali příležitost brankáři MSK Lukáši Prokopovi, aby bravurními zákroky prokázal svou kvalitu. Čtyři minuty před koncem poločasu se Líšeň dočkala vedoucí branky.

V úvodu druhé půle přišlo pár centrů do bezprostřední blízkosti branky Líšně, hráčům MSK chyběl jen krok k možnosti úspěšně akci zakončit. A tak přišla 51.minuta, kdy došlo k faulu v šestnáctce hostí a vedení Líšně se zvýšilo po proměněném pokutovém kopu na 2:0. „Od této chvíle se již domácí před naši branku nedostali, ovládli jsme hřiště, ale stále se nám nedařilo střelecky. Nejblíže gólu byl v této fázi hry Giertl, jehož nepříliš silná střela byla tečovaná a mířila do sítě, na brankové čáře ale jeden z obránců situaci zachránil odkopem,“ hodnotí průběh druhého poločasu trenér MSK Karel Bečka.

Až po průniku střídajícího Lucase Carvalha do šestnáctky Líšně a nedovoleném zákroku proti němu snížil v 80. minutě z penalty Pavel Simandl na 1:2. Zbývající deset minut hry bylo ve znamení narůstajícího tlaku MSK, žel bez gólového vyjádření.

MSK: Prokop – Dobšíček, Zezula, Dvořák, Košut – Hloch (68. Carvalho), Simandl, Paděra, Sycha (85. Fojtík) – Pospiš, Giertl (62. Horváth).