Vyhrožoval bombou ve škole

BŘECLAVSKO: Bezprostředně po činu jsme zadrželi podezřelého.

Hlohovec – V pátek odpoledne zaměstnal policisty anonymní telefonát, který přijala operátorka na tísňové lince. Mužský hlas na druhém konci telefonu oznámil, že v Základní škole v Hlohovci je uložena bomba. Na místo okamžitě vyjely hlídky, aby celou událost prověřily. Ve škole se před půl třetí nacházely ještě děti v družině a také pedagogický dozor. Z uvedeného důvodu jsme provedli evakuaci, do školy jsme povolali psovoda s vycvičeným psem na hledání výbušnin a muselo dojít také k odpojení energií. Akce, během níž jsme provedli důkladnou kontrolu celé školy, trvala do čtyř hodin odpoledne. Žádný výbušný systém nebyl nalezen. O provedeném opatření jsme informovali ředitelku školy a také starostku obce.

Pro policisty však práce v uvedenou dobu neskončila. Začali jsme okamžitě prověřovat veškeré okolnosti, které s telefonátem souvisely. Dobrá práce kolegů byla završena za hodinu a půl po přijatém oznámení. Hlídka přímo v Hlohovci zadržela 23letého muže s mobilním telefonem, z něhož bylo na tísňovou linku voláno. V současné době není podezřelý muž obviněn, neboť v rámci vyšetřování bude probíhat zkoumání duševního stavu.

K tomuto tématu zbývá dodat, že v letošním roce se na Břeclavsku jedná již o druhý případ šíření poplašné zprávy. Ten první se odehrál 16.června, kdy prostřednictvím e-mailové pošty odeslala pisatelka výhrůžky do jedné břeclavské firmy. Ženu se nám ten den podařilo ustanovit. O výše zmíněném případu jsme informovali ve zpravodajství: http://www.policie.cz/clanek/policiste-provedli-bezpecnostni-opatreni.aspx

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Aleš Černý – NA PODLUŽÍ

BŘECLAV / Synagoga Břeclav 9. 2 – 17.3. 2024 / vernisáž 8. 2. v 17 …