il.foto: vlaky.net

Vydejte se do Lednice starým vlakem i busem. O sobotách a nedělích až do konce září.

LEDNICE  – Do Lednice se opět můžete vydat z Břeclavi historickým vlakem.

Historické motoráčky jezdí o sobotách, nedělích a svátcích od 1. května do 28. září kromě dnů Lednického parního léta. Ve dnech 31. května, 28. června, 26. července, 30. srpna a 27. září pojede místo motoráčku parní vlak
Historické vlaky odjíždějí z Břeclavi vždy v 9.10, 11.10, 13.10 a v 15.10. Z lednice odjíždějí vlaky v 10.25, 12.25, 14.25 a 16.25. V úseku Břeclav – Lednice vlaky zastavují ve všech stanicích a zastávkách. za jednosměrné jízdné zaplatíte 30 Kč, za obousměrné 45 Kč tam i zpět. Děti ve věku 6–15 let mají slevu 50%, držitelé průkazu ZTP a ZTP/P 75%. Za cestu parním vlakem zaplatíte 60 korun za jednu jízdu nebo 90 korun za cestu tam i zpět.

Pokud při návštěvě zámku v Lednici předložíte platnou jízdenku z historických vlaků, obdržíte pro každého dospělého vstupenku za snížené vstupné. Ve dnech jízd parních vlaků bude uprostřed soupravy zařazen bufetový vůz s nabídkou občerstvení, jihomoravských vín a upomínkových předmětů. Přímo na nádraží v Lednici připravila restaurace Myslivna prodej grilovaných specialit s občerstvením.

Na vybrané historické vlaky navazuje v Lednici historický autobus Praga RND, který vás doveze na náměstí, k zámku, minaretu a Janohradu. Od lednického nádraží odjíždí v 11.45 a 13.45. Jízdné se platí přímo u řidiče, cestující z parního vlaku při předložení platné jízdenky obdrží slevu 20% z jízdného!

(tz)

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Přeshraniční pronásledování bylo úspěšné

BŘECLAVSKO: Ujíždějící cizinec skončil v nemocnici. V pondělí odpoledne jsme přijali informace o vozidle, které odmítá …