Výborný úvod a tříbrankový náskok Lvům ve vosím hnízdě na body zdaleka nestačil

HC MORAVSKÉ BUDĚJOVICE 2005 – HC LVI BŘECLAV 9:4 (3:3, 3:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 9. Havel (Trojan, Matějka), 15. Havel (Šťáva), 16. Paták (Pěška, Sobotka), 23. Pěška (Paták), 30. Peroutka (Matějka, Havel), 40. Peroutka (Šťáva, Matějka), 49. Pěška (Sechovec), 51. Trojan (Havel), 60. Randa (Pěška, Rytnauer) – 3. Školoud (Běhal), 5. Ivan (Červenka, Vachutka), 6. Uhlík (Nováček, Školoud), 32. Uhlík (Nováček)

Vyloučení: 3:5                 Využití: 4:1

Ani napopáté tento rok nedokázali Břeclavané vyhrát s tradičním soupeřem z Moravských Budějovic. Přitom k tomu měli slušně našlápnuto, když hned po šesti minutách vedli na Vysočině 3:0 a donutili Žihadla prostřídat gólmany. Jenže domácí hokejisté ještě do první sirény manko stáhli a ve druhé třetině si definitivně vzali vedení na svou stranu. V každé třetině domácí vstřelili tři branky a dokráčeli si k pohodovému vítězství 9:4. Rozhodly přesilovky, Žihadla využila čtyři z pěti nabídnutých početních výhod. Břeclavští Lvi se musí rychle oklepat, ve středu večer doma hostí v zápase „o šest bodů“ opavský Slezan.