Pondělí , 15 Červenec 2024

Vozidlo hlídce ujíždělo

BŘECLAVSKO: Policisté odvedli profesionální práci, řidiče dopadli.

Břeclav – V pátek před polednem zastavovali dopravní policisté v Břeclavi na ulici Čechova osobní vozidlo Peugeot 205. Řidič uvedeného vozu však začal zrychlovat a snažil se hlídce ujet. Kolegové okamžitě nasedli do služebního vozidla a vydali se za ujíždějícím autem. Za volantem poznali muže, který jim byl velmi dobře znám. Jednalo se o uživatele omamných a psychotropních látek, jenž měl za sebou bohatou kriminální zkušenost. Recidivista riskantní jízdou vyjel z obce Břeclav a pokračoval směrem na Hodonín, kde odbočil směrem na obec Tvrdonice. U třídírny odpadů vozidlo zastavil mimo komunikaci a muž začal policistům utíkat. V autě zůstala pouze jeho 26letá spolujezdkyně. Dopravní policisté ženu zajistili a další kolegové se vydali za 33letým řidičem. Netrvalo dlouho a také on putoval v poutech na policejní služebnu.

Při odborném testu na drogy vyšly u obou pozitivní výsledky. Vozidlo, kterým cestovali, mělo registrační značky z jiného auta. Navíc uvedený Peugeot 205 procházel databází odcizených vozidel v Rakousku. Po provedených úkonech byl muž eskortován tam, kam patří – do vazební věznice. Kromě toho, že měl vysloven zákaz řízení motorových vozidel, tak na něj byl vydán Okresním soudem Břeclav příkaz k zatčení.

Celý incident se naštěstí obešel bez zranění. Jak je patrné z popsané události, řidič, který usedal opakovaně  za volant pod vlivem drog, si vůbec neuvědomoval, jak svojí riskantní jízdou ohrožuje ostatní účastníky silničního provozu. Kolegové v tomto případě odvedli profesionální práci a zamezili dalšímu protiprávnímu jednání, kterého se recidivista neustále dopouštěl.

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Stříleli na značky, postřelili procházejícího muže

LEDNICE: Kriminalisté oba muže obvinili.  Případ těžkého zranění devětadvacetiletého muže v Lednici šetří břeclavští kriminalisté. Mladý …