Absence nahrávačky Lucie Slobodové poznamenala výkony volejbalistek Lokomotivy Břeclav při zápasech v Praze. Foto: archiv

Volejbalová Lokomotiva v pátek slavnostně zahájí sezonu

BŘECLAV (ir) – Břeclavské ženy čekal o víkendu další těžký zápas první volejbalové ligy. Bohužel v něm neuspěly, ale již pozítří je můžete přijít povzbudit poprvé na domácí palubovce.  V pátek 17. října volejbalový oddíl TJ Lokomotiva Břeclav slavnostně zahájí novou sezonu na domácím hřišti s Hronovem.

Při příležitosti úvodního domácího zápasu I. ligy žen oddíl představí všechny partnery klubu a všechna družstva, která nyní v klubu působí. Akci bude moderovat známý brněnský volejbalový odborník Miloš Kosík.

Odpolední program zahájí v 15.30 přátelské utkání žákyň a kadetek Lokomotivy, v 17 hodin začne společné fotografování týmů volejbalového oddílu TJ Lokomotiva Břeclav a v 17.40 společné fotografování partnerů s volejbalovým oddílem. Od 18 hodin začne předzápasová příprava týmů žen TJ Lokomotiva Břeclav a VK Hronov. V 18.40 budou předána ocenění Českého volejbalového svazu osobnostem břeclavského volejbalu. V 19 hodin pak začne zápas I. ligy žen mezi Lokomotivou a Hronovem. V přestávkách mezi sety budou představeny týmy volejbalové přípravky žákyň a žáků, žákyň a kadetek a také oba týmy žen. Po ukončení utkání vyberou a ocení partneři klubu nejlepší hráčku hostujícího a domácího týmu.

VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY

TJ TATRAN STŘEŠOVICE – TJ LOKOMOTIVA BŘECLAV 3:0 (20, 12, 20) a 3:0 (21, 24, 17). Na palubovce vedoucího týmu soutěže TJ Tatran Střešovice se chtěly volejbalistky Lokomotivy pokusit o překvapení a získat v Praze cenné body. Břeclavanky odjely do Prahy v oslabené sestavě, trenér Ivan Rylich měl v sestavě pouze osm hráček. Nejvíce chyběla první nahrávačka týmu Lucia Slobodová, která se omluvila z pracovních důvodů. Na nahrávce ji nahradila mladá Petra Dubinová. Volejbalistky Lokomotivy bojovaly, ale na kompletní tým domácích to nestačilo. Tatran si s přehledem pohlídal koncovky všech setů a v obou utkáních vyhrál.

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačka Petra Dubinová, smečařky Barbora Najbrtová a Simona Holečková, blokařky Šárka Rylichová a Andrea Drápalová, diagonální hráčky Barbora Cidlíková a Veronika Čuňočková a libero Markéta Stará.

Bodový výpadek ženského týmu plně nahradil bodový zisk mládežnických týmů TJ Lokomotiva Břeclav.

V sobotu 11. října 2014 odehrály své mistrovské zápasy žákyně a dařilo se jim výborně.

Ze šesti odehraných zápasů pětkrát zvítězily. Porazily ZŠ Vejrostova Brno 2:0 (17, 7), KCM JM 2:0 (16, 20), VK Královo Pole D 2:0 (16, 9), TJ Újezd u Brna 2:0 (13, 16), TJ Junior Brno 2:0 (21, 7)a prohrály jen s TJ Kuřim 0:2 (-6, -22).

V neděli přivítaly břeclavské kadetky soupeřky z Brna-Jemnic. I kadetky Lokomotivy odehrály výborné zápasy.I když první set vyhrály hostující volejbalistky, tak všechny následující sety ovládly domácí hráčky a v obou zápasech vyhrály 3:1 (-18, 12, 17, 16) a 3:0 (18, 19, 19).

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …