Obětavý zákrok břeclavské nahrávačky Lucie Slobodové. Foto: Jiří Holobrádek

Volejbalistky vyhrály domácí turnaj

BŘECLAV (ir) – V prvním ostrém testu na novou prvoligovou sezónu se představily volejbalistky TJ Lokomotiva Břeclav.

Na již osmý ročník přípravného turnaje, který měl letos název EUROPRINTY Volleyball Cup, si pozvaly do domácí haly velice kvalitní soupeře ze Slovenska a Rakouska – extraligové týmy Senický volejbalový klub, ASKÖ Linz-Steg a tým Slovensko 98, což je reprezentační výběr kadetek Slovenska. Takto kvalitně obsazený turnaj byl zárukou divácky atraktivního volejbalu a také možností, jak prověřit nově sestavený tým břeclavské Lokomotivy před nadcházející sezonou.

Trenér Ivan Rylich sice neměl k dispozici všechny hráčky, ale i tak mohl břeclavským divákům představit některé nové posily. Poprvé se v dresu domácí Lokomotivy představily smečařka Andrea Drápalová, univerzálka Barbora Cidlíková a smečařka nebo libero Markéta Stará.

LOKOMOTIVA BŘECLAV – SENICKÝ VOLEJBALOVÝ KLUB 2:0 (25:23, 25:22)

Turnaj byl zahájen soubojem mezi domácí Lokomotivou a Senickým volejbalovým klubem. Na hře břeclavských volejbalistek bylo znát, že do turnaje naskočily z atletické přípravy a s řadou nových hráček. Z počátku prvního setu to v sestavě Lokomotivy trochu skřípalo. Nově tvořící tým musel v této fázi zápasu zlepšit komunikaci na hřišti. Hlavně bylo nutné lépe organizovat obranu v poli. Tohoto využil extraligový soupeř ze Slovenska a v půlce setu si vytvořil tříbodový náskok. Břeclavské volejbalistky velkou bojovností obrátily vývoj prvního setu až v samotné koncovce. Postupně zlikvidovaly náskok soupeře a v dramatickém závěru setu vyhrály těsně 25:23.

I v druhém setu byly důraznější volejbalistky Lokomotivy a vyhrály také druhou sadu 25:22 a do turnajové tabulky si připsaly první tři body za výhru 2:0.

LOKOMOTIVA BŘECLAV – SLOVENSKO 98 2:0 (25:22, 25:21)

Dalším soupeřem Lokomotivy byly mladé slovenské reprezentantky. Tento celek, vedený trenérem Ladislavem Popelášem, tvoří základní kostru volejbalového centra olympijské přípravy Slovenské volejbalové federace. Jeho hlavním cílem je výchova a sportovní příprava reprezentantů SR. Diváci tak mohli na břeclavské palubovce vidět volejbalové umění mladých reprezentačních nadějí slovenského volejbalu. Od začátku prvního setu si domácí Lokomotiva vytvořila mírný bodový náskok, který si bez problémů pohlídala až do konce. Podobný vývoj tohoto duelu měl i druhý set. Volejbalistky Lokomotivy vyhrály 2:0 a do tabulky turnaje si tak připsaly další tři body.

LOKOMOTIVA BŘECLAV – ASKÖ LINZ-STEG 0:2 (19:25, 23:25)

V posledním zápase turnaje se volejbalistky Lokomotivy střetly s rakouským extraligovým týmem ASKÖ Linz-Steg. Tento tým vede zkušený český trenér Jiří Šiller, který byl v minulosti hlavním trenérem české ženské reprezentace. Před tímto duelem bylo již rozhodnuto o vítězi turnaje. Břeclavanky byly na čele tabulky se stejným počtem bodů jako tým Senice. Ale protože ve vzájemném zápase zvítězily 2:0,  staly se před závěrečným zápasem vítězem EUROPRINTY Volleyball Cupu. A proto do posledního utkání mohla Lokomotiva nastoupit ve změněné sestavě. Atmosféru přípravného turnaje si mohly na palubovce vyzkoušet všechny hráčky břeclavského týmu. V prvním setu bylo znát, že zásah do sestavy Lokomotivy byl razantní a domácí hráčky ho hladce prohrály 19:25. Ve druhém setu se domácí ženy značně zlepšily a byly hostům z Rakouska vyrovnaným soupeřem. Druhý set prohrály těsně, až v dramatické koncovce 23:25.

Po tvrdé fyzické přípravě sehrál břeclavský tým dobrý turnaj. S malým počtem herních tréninků a s minimální sehraností s novými hráčkami předčil herní projev očekávání vedení týmu. Dalšího přípravného turnaje na novou sezonu se zúčastní volejbalový tým Lokomotivy 20. září ve Znojmě.

První místo v EUROPRINTY Volleyball Cupu vybojovala sestava: nahrávačky Lucia Slobodová, Petra Dubinová, smečařky Simona Holečková, Tereza Hunkařová, Andrea Drápalová, blokařky Šárka Rylichová, Jana Magátová, univerzálka Barbora Cidlíková a libera týmu Markéta Stará, Hana Moláková.

Lokomotiva Břeclav zaslouženě vyhrála EUROPRINTY Volleyball Cup.Foto: Jiří Holobrádek
Lokomotiva Břeclav zaslouženě vyhrála EUROPRINTY Volleyball Cup. Foto: Jiří Holobrádek

Další výsledky: ASKÖ Linz-Steg –  Slovensko 98 2:1 (25:17, 24:26, 15:10), ASKÖ Linz-Steg – Senický volejbalový klub 0:2 (15:25, 21:25), Senický volejbalový klub – Slovensko 98 2:0 (25:16, 25:21).

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

FOSFA olympiáda břeclavských škol 2024 začíná 11. června

Po úspěchu loňského prvního ročníku spojily i letos kluby zapojené do projektu FOSFA Sport síly …