Volejbalistky Lokomotivy ztratily body s Opavou

Břeclav – V pátek 7. listopadu 2014 pokračovala v Břeclavi I. liga žen. Volejbalový tým TJ Lokomotiva Břeclav hostil tým SK p.e.m.a. Opava. Severomoravanky byly před tímto zápasem v průběžné tabulce na pátém místě a volejbalistky Lokomotivy na třetím místě. V letošním rozlosování soutěže to bylo teprve druhé přestavení Břeclavanek před domácím publikem a tak toho chtěly využít k plnému bodovému zisku.

TJ Lokomotiva Břeclav „A“- SK p.e.m.a. Opava 3:2 (20,-26,-7,12,6)

Od začátku zápasu však břeclavský tým provázely zdravotní problémy první nahrávačky Lucie Slobodové. Ta dokázala spolu s bojovným výkonem celého týmu vyhrát první set 25:20, ale do druhého setu ze zdravotních důvodů nenastoupila. Na palubovce ji od druhého setu nahradila teprve sedmnáctiletá nahrávačka Lucie Koželková. Ta se svého nelehkého úkolu nezalekla a držela naděje Břeclavanek na zisk druhého setu až do dramatické koncovky. Tu nakonec vyhrála Opava těsně 28:26. S naprostou ztrátou koncentrace vstoupily domácí hráčky do třetího setu. Po hrubých chybách brzy prohrávaly 4:15 a nakonec dokázaly uhrát jen sedm bodů. Do čtvrtého setu opět nastoupila kapitánka a nahrávačka Lokomotivy Lucia Slobodová. Domácí tým se zklidnil a všechny herní činnosti začaly fungovat. Základem zlepšené hry bylo výborné podání, které dělalo hostům velké problémy. Děvčata tak mohla početnému publiku předvést pestrou útočnou hru, která vedla k jasnému vítězství domácích 25:12. Stav utkání byl vyrovnaný na sety 2:2. O výsledku utkání musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. Hned od úvodního hvizdu této rozhodující sady vnutily hráčky Lokomotivy hostům svou hru a v klidu kontrolovaly průběh pátého setu, který jasně vyhrály 15:6 a celý zápas 3:2.

TJ Lokomotiva Břeclav „A“- SK p.e.m.a. Opava 0:3 (-21,-22-18)

V sobotu 8. listopadu 2014 nastoupily oba celky k odvetnému utkání. Zdravotní problémy domácí nahrávačky Lucie Slobodové pokračovaly i v tomto zápase. Na začátku druhého setu ji musela na nahrávce vystřídat smečařka Veronika Čuňočková, protože na lavičce Lokomotivy již druhá nahrávačka nebyla. Ztráta tvůrce hry se výrazně projevila na výkonu všech domácích hráček. Slezanky toho plně využily a pohodlně získaly tři body za vítězství 3:0.

I příští utkání odehrají volejbalistky Lokomotivy na domácí palubovce. V pátek 21. listopadu 2014 v 19 hodin a v sobotu 22. listopadu 2014 v 10:00 hodin budou ve sportovní hale na Veslařské ulici hostit tým VK Moravská Slávia Brno.

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav:  nahrávačky – Lucia Slobodová, Lucie Koželková a Veronika Čuňočková, smečařky- Michaela Bábíčková, Simona Holečková a Andrea Drápalová, blokařky- Šárka Rylichová a Jana Magátová, diagonální hráčky – Barbora Cidlíková a Barbora Najbrtová, libera týmu – Markéta Stará a Hana Moláková.