il.foto

Volejbalistky jsou ve finálové skupině !

OPAVA (ir) – Břeclavské volejbalistky předvedly v závěru základní části I. Ligy žen výbornou formu a probojovaly se mezi týmy, které budou bojovat o prvenství ve druhé nejvyšší soutěži.Ve skupině B byla situace pořádně zamotaná. Jistými postupujícími byly TJ Tatran Sřešovice a VK Moravská Slávia Brno. Na třetí postupové místo mohly dosáhnout hned čtyři družstva. Shodou okolností se spolu tyto týmy utkaly v přímém souboji, a tak bylo poslední dvojkolo napínavé až do konečného hvizdu rozhodčích. Blíže k postupu a výhodu domácího prostředí měla Jiskra Havlíčkův Brod, která přivítala Hronov, a Opava, která hostila Lokomotivu Břeclav.

SK p.e.m.a. Opava – TJ Lokomotiva Břeclav 0:3 (-16, -19, -19).

Břeclavské volejbalistky čekal v Opavě velmi těžký soupeř. Pokud chtěly pomýšlet na třetí místo, musely dvakrát vyhrát a získat 5 bodů ze 6 možných. Domácí volejbalistky byly před tímto kolem na třetím postupovém místě a chtěly tuto pozici před domácím publikem potvrdit.
Břeclavanky přijely do Opavy i s uzdravenou nahrávačkou Lucií Slobodovou a byly připraveny se s domácím týmem poprat o velice důležité body. Lokomotivě se s návratem Slobodové do sestavy vrátila herní jistota a především sebevědomí celého týmu. Od prvního hvizdu rozhodčích vyrukovaly Břeclavanky na domácí s nepříjemným taktickým podáním a dominovaly ve všech herních činnostech. Domácímu trenérovi nestačily ani dva oddechové časy na odvrácení jasné prohry v prvním setu 16:25. Ve výborném výkonu pokračovaly volejbalistky Lokomotivy ve druhém i třetím setu. Kvalitní podání doplnily tvrdým útokem a bezchybnou obranou na síti i v poli. V každém setu si vypracovaly náskok až šesti bodů, který si koncentrovanou hrou pohlídaly do konce zápasu.

SK p.e.m.a. Opava – TJ Lokomotiva Břeclav 2:3 (11, -16, -23, 22, -13).

Sobotní odveta přinesla mnohem vyrovnanější souboj. Domácí hráčky po páteční prohře ztratily své třetí postupové místo, na které se probojovala Břeclav. Slezanky v prvním setu absolutně nekoncentrovanou Lokomotivu jednoduše přehrály 25:11. V druhém setu se břeclavský tým vrátil k pátečnímu výbornému výkonu a jasně vyhrál 25:16. I ve třetím setu měly navrch hostující volejbalistky a vyhrály 25:23. Začátek čtvrtého setu měli hosté také rozehraný dobře. Vedli 16:13, ale neudrželi koncentraci a začali ztrácet bod za bodem. Toho zkušená Opava využila a vyhrála čtvrtý set 25:22. Bylo srovnáno na 2:2. O vítězi musela rozhodnout zkrácená hra pátého setu. V posledním setu se Lokomotiva opět rozjela na plný výkon. Břeclavanky znovu předváděly bezchybnou hru a vyhrávaly 14:9. Jen poslední bod ne a ne uhrát. Domácí tým ucítil příležitost na zvrat v utkání a začal se nebezpečně přibližovat. Dramatickou koncovku nakonec rozhodla svým útokem hostující nahrávačka Slobodová. Břeclav vyhrála rozhodující set těsně 15:13 a celý zápas 3:2.

Sestava TJ Lokomotiva Břeclav: nahrávačky – Lucia Slobodová a Petra Dubinová, smečařky – Veronika Čuňočková, Simona Holečková, blokařky – Šárka Rylichová, Jana Magátová, diagonální hráčka – Barbora Cidlíková a Barbora Najbrtová, libera týmu – Markéta Stará a Hana Moláková.

Po výborném výkonu si volejbalistky Břeclavi zaslouženě odvezly z Opavy pět důležitých bodů a posunuly se v tabulce skupiny B z pátého místa na třetí. Zajistily si tak účast ve finálové skupině, ze které vyjde vítěz I. ligy a postupující tým do extraligy žen. Břeclavanky se v závěrečné části soutěže postupně utkají s týmy TJ Sokol Praha- Nusle, VK České Budějovice a TJ Sokol Dobřichovice.

Výborné výsledky dosahují i mládežnická družstva Lokomotivy.
Žákyně patří mezi čtyři nejlepší týmy Jihomoravského kraje a kadetky v neděli dvakrát porazily TJ Sokol Jehnice.

Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024

HOKEJ Mládež – výsledkové tabulky soutěží 2023-2024 REGIONÁLNÍ LIGA JUNIORŮ 2023/24 SK. 9-10 Název týmuZápasySkóreBody1SK …