Pondělí , 15 Červenec 2024

Volby v Břeclavi nikdo nenapadl. Úředník to popletl.

Břeclav – Kuriozní, ale nepříjemná věc se stala krajskému soudu v Brně. Někdo z úředníků soudu zaměnil obec Březí za Břeclav při podání stížnosti na platnost voleb. Svolání zasedání nového zastupitelstva a tím pádem i volba nového vedení města bylo odsunuto na neurčito.

„S ohledem na ochranu práv osob, které podaly návrhy na neplatnost voleb, nebude jejich totožnost sdělována do doby, než bude o věci rozhodnuto,“ informovala nás po volbách mluvčí krajského soudu na dotaz, kdo podal na volby v Břeclavi stížnost.Včera se překvapivě ukázalo, že volby v Břeclavi nikdo nenapadl a nejistota, spekulace a dohady o tom proč a hlavně kdo, se ukázaly jako neopodstatněné. Došlo, dle vyjádření krajského soudu, k administrativnímu pochybení. Chybu způsobila úřednice, která zaměnila Březí za Břeclav.

Od voleb uplynulo třináct dní a Krajský soud v Brna se ke stížnosti stále nevyjadřoval. V Břeclavi na radnici se rozhodli sitaci prověřit a když vznesli dotaz na krajský soud, co se se stížností děje a kdy přijde soudní vyjádření, překvapivě se dozvěděli, že Břeclavi se stížnost netýká. Kuriozní dále je, že z Březí krajský soud upozorňovali na to, že se v seznamu obcí, kde byla vznesena stížnost na volby, neobjevili, ale nic se nedělo. V současnosti tak město čeká na oficiální písemné sdělení.

Co dodat? Na pochybení by se přišlo mnohem dříve, kdyby krajský soud zveřejnil kdo na volby v Břeclavi stížnost podal, tak jako to soudy zveřejnily v jiných městech.

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Poplatky zaplatí Břeclavané pohodlně již v druhém platebním kiosku

BŘECLAV Už druhý platební kiosek slouží na Městském úřadě Břeclav. Lidé mohou jeho prostřednictvím pohodlně …