Štěpánský běh Kyjov

Vodák přidal poslední rekord sezony. Doubková uspěla v Syrovicích a Paulík v Kyjově

BRATISLAVA (Lk) – Atleti Lokomotivy Břeclav se zúčastnili velkého mládežnického mezinárodního mítinku v Bratislavě.

Byly to jedny z posledních atletických závodů letošního roku a je tak možno říci, že zde padl poslední okresní rekord letošní atletické sezony. Postaral se o něj dorostenec Ondřej Vodák, který zaběhl 60 m překážek za 8,66 a překonal tak o jednu desetinu sekundy deset let starý rekord Marka Ošmery. Vodák startoval ještě ve skoku dalekém a výkonem 626 centimetrů obsadil druhé místo. V rozbězích na 60 m měli mladší žáci tyto časy: Petrjanoš 8,72, Křivánek 8,82, Horčička 8,80, Osička 8,95 a Oberndorfer 9,06.

V běhu na 600 m obsadil mladší žák Oberndorfer 23. místo časem 1:31,06.

V dálce měli mladší žáci tyto výkony: 16. Křivánek 447. 25. Osička 411. 26. Petrjanoš 410.

Starší žák Adam Horák vyhrál kouli dobrým výkonem 15,07.

Mladší žákyně Kováříková zaběhla 60 m v rozběhu za 9,06, v běhu na 1.500 m skončila druhá v čase 5:40,76.

Doubková v Syrovicích druhá

SYROVICE (Lk)  – Tradičního Štěpánského běhu v Syrovicích se zúčastnil nečekaně vysoký počet 663 běžců.

Muži běželi trať 10 kilometrů, ženy pět kilometrů. Zde si vedla velmi dobře Kateřina Doubková z Perné, která v kategorii nad 35 let skončila celkově druhá v čase 19:16 minut. Výborně si opět vedl mikulovský Vlastimil Lysák, který ve své kategorii obsadil 7. místo.

MUŽI NAD 40 LET: 7. Lysák Vlastimil (Mikulov) 31:53, 7. Dufek Jan (Hustopeče) 35:44. MUŽI: 23. Vintrlík Martin (Křepice) 35:21, 60. Urbánek Ivan (Břeclav) 39:12, 102. Hašpl Marek (Podivín) 45:36. MUŽI NAD 50 LET: 2. Kolínek František (Perná)  36:37, 3. Orth Milan (Břeclav) 50:16.MUŽI NAD 60 LET: 3. Ladislav Špacír (Lokomotiva Břeclav) 39:00, 20. Šlancar Lubomír (ZŠ Nikolčice) 39:34 minut.

Paulík byl v Kyjově třetí

KYJOV (Lk) – Břeclavský vytrvalec Roman Paulík se rozhodoval mezi Štěpánskými běhy v Syrovicích a Kyjově.

Nakonec se rozhodl pro již desátou účast v Kyjově, kde se běžel již 52. ročník tohoto běhu. Vedl si dobře, když v mužích skončil třetí na trati dlouhé 8,2 kilometrů časem 27:26 minut.

Mezi nejstaršími muži nad 65 let doběhl František Kubíček z Relaxu Dobré Pole čtvrtý v čase 45:20, v kategorii nad 50 let skončil na 16. místě Milan Orth z Břeclavi, a konečně mezi čtyřicátníky byl Marek Baják (Sokol Velké Bílovice) na 9. místě za 35:13 minut.