Vloupání do zahradních chatek

Břeclav – S nastávajícím podzimem a zimou dochází častěji k vloupáním do zahradních či víkendových chat. Případ, který v současné době šetříme, je toho důkazem. O uplynulém víkendu jsme přijali oznámení, že v Břeclavi navštívil nezvaný host několik zahradních chatek a odnesl si věci za více než 13 tisíc korun. Navíc za sebou zanechal škodu i poškozením, a to v hodnotě přesahující 4 tisíce korun.

Zloděj se vydal do městské části Poštorná, rozstříhal drátěné oplocení pozemku, odkud měl volné pole působnosti i na sousední otevřené parcely. Nejdříve vypáčil dveře od karavanu, odkud si nic neodnesl, ovšem sousední objekty dopadly podstatně hůř. Ze zahradní chatky sebral benzinovou sekačku i nářadí a pak se přesunul k další chatě s kůlnou. Také zde se obohatil o sekačku, nářadí i pískovou filtraci k bazénu.

Přestože policie provádí kontrolní akce, není v našich silách, abychom uhlídali všechny objekty. Starost o zabezpečení musí mít především majitelé. Ti ovšem zabezpečení svých chat  někdy podceňují. Chceme touto cestou apelovat na zahrádkáře a chataře, aby s přicházejícím podzimem pamatovali na vhodné „zazimování“. Majitelé by měli zvolit vhodné zabezpečení chaty mechanickými zábrannými prostředky, a to samozřejmě s ohledem na hodnotu jejího zařízení. Pozornost by měli věnovat hlavně stavebním otvorům (jako jsou např. vstupní dveře, okna či verandy). Není dobré v blízkosti nechávat žebříky a nářadí, které by mohlo pachatelům pomoci při vloupání. Navíc by majitelé měli několikrát během podzimu i zimy své chaty zkontrolovat.

Na závěr zbývá doplnit to nejdůležitější – ze zahradních či rekreačních chatek by měli lidé odvézt veškeré cenné věci – hlavně televize, rádia, starožitnosti, nářadí, ale také dopravní prostředky (např. dražší kola nebo skútry).

Zdroj: www.policie.cz

O nás redakce

redakce

Mohlo by se vám líbít

Srazil chlapce na přechodu pro chodce a z místa nehody ujel

BŘECLAVSKO: Policisté hledají svědky dopravní nehody, ke které došlo dne 20.09.2023 v ulici Sovadinova, Břeclav.  …